adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

W KRAINIE ZDROWYCH NAWYKÓW

Czytaj więcej: W KRAINIE ZDROWYCH NAWYKÓW

Pod takim hasłem 14 listopada w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny DZIEŃ BIOLOGA.  Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i chętni do współpracy nauczyciele. Było zdrowo, biologicznie i naukowo. Poruszaliśmy się w czterech "krainach": zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, higieny na co dzień, profilaktyki uzależnień. W poszczególnych "krainach" były realizowane zadania, które miały uświadomić uczniom, co należy zrobić, aby zachować sprawność fizyczną i umysłową na długie lata.

Czytaj więcej: W KRAINIE ZDROWYCH NAWYKÓW

Leśna wyprawa!

Czytaj więcej: Leśna wyprawa!

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska uczniowie klas Ia i IIa szkoły podstawowej udali się na wyprawę do lasu, gdzie odbyły się warsztaty terenowe „Las bliżej nas – poznajemy gatunki drzew” w ramach akcji „100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego”. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew po korze, liściach i kwiatach.  Dowiedzieli się o właściwościach i zastosowaniach poznanych gatunków. Udało się zobaczyć: sosnę, dąb szypułkowy, klon zwyczajny, jarzębinę, robinię akacjową, bez lilak, bez czarny, czeremchę zwyczajną, leszczynę, brzozę brodawkowatą. Uczniowie również rozpoznawali rośliny runa leśnego: borówkę czernicę, popularnie zwaną jagodą, borówkę czerwoną, babkę lancetowatą, poziomkę, glistnik jaskółcze ziele, pospolicie występującą pokrzywę oraz rośliny podszytu: jeżynę fałdowaną i malinę zwyczajną. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów było poznawanie drzew za pomocą zmysłu dotyku. Na własne oczy mogli zobaczyć warstwową budowę lasu, poczuć jego zapach, usłyszeć śpiew ptaków.

M. Dylewicz, M. Stępień

Czytaj więcej: Leśna wyprawa!

100 tys. drzew na stulecie wojewodztwa łódzkiego!

Czytaj więcej: 100 tys. drzew na stulecie wojewodztwa łódzkiego!

Znamy już Szkolnego Mistrza Ekologii!!!

 Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny pod nazwą „Mistrzowie ekologii” przeznaczony dla uczniów klas III gimnazjum.  Tematyka konkursu obejmowała treści zawarte w podstawie programowej nauczania w gimnazjum z zakresu przedmiotów przyrodniczych, ekologii i ochrony środowiska orazwiadomości ponadprogramowe dotyczące form ochrony przyrody.  

A oto wyniki:

I miejsce i tytuł SZKOLNEGO MISTRZA EKOLOGII otrzymał Tomasz Baranowski z klasy IIIb,

II miejsce wywalczyła uczennica klasy IIIa Dominika Łuczak,

a miejsce III przypadło Darii Sakturze z klasy IIIb.

Wszystkie nagrody dla laureatów konkursu  oraz uczniów wyróżnionych ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Gratulujemy laureatom konkursu osiągniętego sukcesu,  a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!                                                                                                                  Małgorzata Dylewicz

 Informacja o przebiegu Szkolengo Konkursu Wiedzowego z Biologii!!!

W maju 2019 r. uczniowie naszej szkoły w ramach Akcji „100 tys. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego”  wzięli udział  w Szkolnym Konkursie Biologicznym "Drzewa i krzewy Polski ”, którego celem było poznanie wiedzy uczniów na temat różnorodności drzewostanu Polski oraz funkcji jaką pełnią drzewa i krzewy w przyrodzie i gospodarce człowieka. Uczniowie musieli się również wykazać umiejętnością  rozpoznawania gatunków tworzących szatę roślinną Polski. 

Najlepszym znawcą drzew i krzewów występujących w Polsce okazał się uczeń klasy IIIb gimnazjum - Wiktor Piskuła, miejsce II i III przypadło uczniom klasy IIIa gimnazjum - Adamowi Trębaczowi i Jakubowi Jabłońskiemu.

Laureatom konkursu gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów!

M. Dylewicz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------W ramach tegorocznych obchodów 100-lecia województwa łódzkiego został zainicjowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego program promocji zadrzewień w regionie w formie parków, szpalerów, alei, a także w formie sadzenia pojedynczych drzew i krzewów. Nasza szkoła z zaangażowaniem przystąpiła do udziału w tym programie, planując realizację następujących działań: przeprowadzenie Szkolnego Konkursu Plastycznego pn. „Drzewo – bezcenny dar przyrody” i Szkolnego konkursu wiedzowego z biologii pn. „Drzewa i krzewy Polski” oraz przeprowadzenie warsztatów terenowych ph.: ”Las bliżej nas – poznajemy gatunki drzew”.  I tak 21 marca 2019 roku uczniowie, zarówno ci najmłodsi, jak i oddziałów gimnazjalnych, wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt.: „Drzewo – bezcenny dar przyrody”. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i różnorodnością techniki zastosowanej w celu ukazaniu tego jakże ważnego „eko” tematu. Wybór zwycięzców nie był łatwy.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – zajęła uczennica Dominika Łuczak

II miejsce – przypadło uczennicy Annie Dębkowskiej

III miejsce – wywalczyła uczennica Wiktoria Barabasz

WSZYSTKIM NAGRODZONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Pragniemy także poinformować, że w ramach prowadzonej Akcji 100 tys. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego - szkole zostały przekazane przez Marszałka Województwa Łódzkiego 54 sadzonki drzew/krzewów, które dyrektor szkoły p. Bernadeta Jóźwiak osobiście odebrała w Urzędzie Miejskim w Zelowie. Wkrótce pozyskane sadzonki zostaną posadzone na terenie zielonym wokół szkoły. Uroczyste obchody 100-lecia naszego województwa i akcję posadzenia wybranych drzew  zaplanowano na 5 czerwca podczas Światowego Dnia Środowiska.

WIOSNA, ACH TO TY!

Czytaj więcej: WIOSNA, ACH TO TY!

 22.03.2019 - znów zrobiło się gwarno i tłoczno w Szkole Podstawowej w Łobudzicach, a to za sprawą trzeciego spotkania w ramach innowacji pedagogicznej „Młodzi alchemicy – znawcy literatury, filmu i dobrego smaku” realizowanej przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie, Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie i Szkoły Podstawowej w Łobudzicach.

Czytaj więcej: WIOSNA, ACH TO TY!

"Pami\u0119taj chemiku m\u0142ody"

„Pamiętaj chemiku młody…”

Czytaj więcej:

        06.06.2018 roku odbyła się publiczna prezentacja projektu „Chemia w życiu codziennym, czyli  chemiczne zagrożenia zdrowia i życia.” Projekt samodzielnie realizowała uczennica klasy IIIa Paulina Piorun. Odbiorcami projektu byli uczniowie klas trzecich gimnazjum. W oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną Paulina starała się uświadomić kolegom i koleżankom, że substancje chemiczne są wszechobecne w życiu codziennym i należy ich umiejętnie używać, aby nie stały się niebezpieczne dla ludzi. Poznaliśmy oznakowania substancji chemicznych czyli  piktogramy oraz nazwy i działanie wybranych związków chemicznych występujących w gospodarstwie domowym, żywności i kosmetykach. Było naukowo i atrakcyjnie.  Prezentacja Pauliny to doskonały przewodnik po chemii życia codziennego. Warto znać niebezpieczeństwa, aby im zapobiegać.

red. M. Dylewicz

Czytaj więcej: "Pami\u0119taj chemiku m\u0142ody"

Projekt ekologiczny „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”

Czytaj więcej: Projekt ekologiczny „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”

Informujemy, że projekt ekologiczny „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”

realizowany jest przy udziale środków finansowych z WFOŚ i GW w Łodzi uzyskanych w formie dotacji w ramach konkursu pod nazwą  „EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018". Termin realizacji: styczeń - czerwiec 2018r. Kwota dofinansowania wynosi: 9535,00zł. Całkowity koszt zadania: 11,335,00zł.

Czytaj więcej: Projekt ekologiczny „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”

„Mieszkamy tu razem”

Czytaj więcej: „Mieszkamy tu razem”

By uczcić 60. rocznicę nadania praw miejskich Zelowowi, uczniowie z klasy IIa realizowali w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 projekt edukacyjny o gminie Zelów. 12 stycznia 2018 r. gimnazjaliści publicznie zaprezentowali wyniki swojej pracy koleżankom i kolegom ze Szkoły Podstawowej w Łobudzicach. Wykorzystując różne środki (inscenizacja, film, prezentacja multimedialna, plakat), przypomnieli historię Zelowa i okolicznych wsi oraz opowiedzieli o mozaice wyznań i wielonarodowości, lokalnych tradycjach i zabytkach naszej małej ojczyzny. Przygotowali również wystawę prac plastycznych „Gmina Zelów w rysunkach Wojciecha Kowalczyka”.

Opiekun grupy: M. Brzozowska

Czytaj więcej: „Mieszkamy tu razem”

Projekt edukacyjny klasa IIb

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny klasa IIb

8 maja 2017r. uczniowie klasy IIb zaprezentowali efekt swojej pracy nad  projektem edukacyjnym,  pt. ,,Odkrywamy tajemnice lasu". Realizacja  zaplanowanych zadań projektowych trwała kilka miesięcy  -  od stycznia do  maja. Zaangażowanie uczniów w  wykonanie  poszczególnych działań  było  ogromne. Prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się od przygotowania makiety, która przedstawiała warstwową budowę lasu oraz organizmy roślinne i zwierzęce występujące w każdej  z nich. Najtrudniejszym, bo pracochłonnym  zadaniem w powstawaniu makiety  okazało się odtworzenie roślinności leśnej. Drzewa i krzewy uczniowie wykonali samodzielnie używając między innymi bibuły, przypraw kuchennych, włosów z pędzla, drutów miedzianych czy gazet. Kolejnym ważnym punktem w realizacji  projektu było zorganizowanie zimowej pomocy dla zwierząt. Wykonując to zadanie uczniowie nagrali krótki film o dokarmianiu zwierząt leśnych w zimie oraz przeprowadzili wywiad z myśliwym p. H. Chodakiem. Poza tym  powstała też  krótka prezentacja multimedialna na temat najważniejszych funkcji lasu, a dla wszystkich odbiorców projektu  zostały przygotowane leśne zagadki i quiz. Mamy nadzieję, że  po prezentacji projektu  edukacyjnego przez  uczniów klasy IIb las nie jest już dla nas tajemnicą.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny klasa IIb


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

171068
DzisiajDzisiaj334
WczorajWczoraj413
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1212
Bieżący miesiącBieżący miesiąc8237
WszystkichWszystkich171068