adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    splobudzice@zelow.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

UROCZYSTE OTWARCIE "EKOPRACOWNI POD CHMURKĄ"

Czytaj więcej: UROCZYSTE OTWARCIE

23 października w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach miało miejsce długo wyczekiwane wydarzenie – uroczyste otwarcie punktu dydaktycznego zrealizowanego przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu EKOPRACOWNIA POD CHMURKĄ – 2018. Projekt zrealizowano pod hasłem: W BOTANIKU POD DĘBEM – EKOUCZENIE TO CIEKAWE DOŚWIADCZENIE.

Czytaj więcej: UROCZYSTE OTWARCIE "EKOPRACOWNI POD CHMURKĄ"

Zadanie z zakresu edukacji ekologicznej "EKOPRACOWNIA POD CHMURKĄ"

Czytaj więcej: Zadanie z zakresu edukacji ekologicznej

W maju 2018 roku przystąpiliśmy do  Konkursu na dotację z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Ekopracownia pod chmurką” ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi.  W wyniku rozstrzygnięcia konkursu w listopadzie 2018 roku otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu – utworzenie punktu dydaktycznego pn.: „W botaniku pod dębem – ekouczenie to ciekawe doświadczenie” w kwocie 49.374,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 55.905,00 zł. Dzięki takiemu wsparciu finansowemu utworzymy punkt dydaktyczny, w skład którego wchodzić będą:

  • zadaszona drewniana wiata wraz z 2 stołami i 6 ławkami do przeprowadzania z uczniami zajęć i warsztatów edukacyjnych z zakresu przyrody, biologii i ekologii,
  • 2 miejsca (rabaty) przeznaczone do nasadzeń: w pierwszym ziół w drugim roślin skalniakowych,
  • skrzynia na narzędzia ogrodowe,
  • kompostownik,
  • kosze do segregacji odpadów,
  • kącik gier i zabaw ekologicznych: 5 drewnianych ławek i dwa drewniane stoliki w kształcie pnia,
  • wzdłuż ogrodzenia szkoły od strony drogi wojewódzkiej 484 – nasadzenia ozdobnych krzewów,
  • gra terenowa „Jaki to ptak” Labirynt natury,
  • 5 karmników i 4 poidełka dla ptaków,
  • zegar słoneczny,
  • ul dydaktyczny,
  • stacja meteorologiczna.

Wszystkie ujęte w koncepcji zagospodarowania punktu dydaktycznego elementy będą stanowiły bazę do przeprowadzania konkursów, zajęć i zabaw terenowych z cyklu „Spotkania z naturą”. Wyżej wymienione działania poprzedzone będą dokonaniem przez uczniów obserwacji, spostrzeżeń i omówień zjawisk przyrodniczych, przeprowadzeniem pomiarów meteorologicznych i wykonaniem prac ogrodowych, m. in.: sianiem, sadzeniem, pieleniem, podlewaniem, zbieraniem plonów, porządkowaniem terenu i tworzeniem kompostownika, zabezpieczeniem terenu przed zimą, dokarmianiem ptaków, etc. Dokonując wyboru krzewów, na podstawie obserwacji rosnących już na szkolnym terenie roślin  i toczącego się w nich życia, kierowaliśmy się zapewnieniem kontynuacji owadom i ptakom schronienia w sezonie wiosenno-letnim i źródła pokarmu w sezonie jesienno-zimowym. 

Ponadto w ramach realizacji projektu zostaną zakupione o charakterze przyrodniczo-biologiczno-ekologicznym pomoce dydaktyczne dla uczniów, m.in.: liczne pozycje książkowe, gry, puzzle, mały sprzęt laboratoryjny i optyczny.


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

591078
DzisiajDzisiaj75
WczorajWczoraj488
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1599
Bieżący miesiącBieżący miesiąc7775
WszystkichWszystkich591078