adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

BEZPIECZNE WAKACJE

Drodzy Uczniowie!
Przed Wami wymarzone wakacje. Chcemy, aby były one radosne, beztroskie i przede wszystkim BEZPIECZNE. Zapoznajcie się z interesującą prezentacją przygotowaną przez redakcję "Biblioteki w Szkole" i przeczytajcie rady dotyczące wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie czy na rowerze. Zachęcamy Was również do obejrzenia krótkiego filmiku dotyczącego podstawowych zasad udanego odpoczynku, gdziekolwiek będziecie go spędzać  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=MCXvwBwIN2o&feature=emb_title
Życzymy Wam wszystkiego dobrego na te letnie, wakacyjne miesiące!!!
Wróćcie do szkoły cali i zdrowi we wrześniu!

red. M. Brzozowska 

Czytaj więcej: BEZPIECZNE WAKACJE 

SZKOLNY KONKURS BIBLIOTECZNY "MY JEDNAK CZYTAMY"

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek.  W związku z tym świętem biblioteka zaproponowała uczniom Szkolny Konkurs Plastyczny „My jednak czytamy”.  Oto laureaci konkursu:

I miejsce – Paweł Bartecki  i Oskar Kardas

II miejsce- Adam Stawowczyk

III miejsce –Szymon Sokołowski

Dyplomy i nagrody wręczymy po powrocie do szkoły. Zwycięzcom gratulujemy. Laureaci otrzymują oceny celujące z języka polskiego.  Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie,  otrzymają pochwałę wpisaną do zeszytu uwag.

M. Brzozowska, D. Drzewosz

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS BIBLIOTECZNY "MY JEDNAK CZYTAMY" 

"We wnętrzu starej szafy"

W marcu kolejny raz graliśmy w grę planszową z serii „Między nami graczami”. Tym razem uczniowie na czas rozgrywki stali się bohaterami powieści „Opowieści z Narnii” – Łucją, Edmundem, Zuzanną i Piotrem. Gra była doskonałym wstępem do lekcji poświęconych omawianiu lektury, albowiem uczniowie gromadzili materiał literacki poświęcony treści książki. 

M. Brzozowska

 

Czytaj więcej: "We wnętrzu starej szafy"

RANDKA W CIEMNO W BIBLIOTECE

W Dzień św. Walentego w bibliotece szkolnej można było wybrać sobie książkę, z którą spędzi się romantyczny wieczór. Lektury zapakowane zostały w walentynkowy papier. Uczniowie nie wiedzieli, co to za książka. Nie od dziś wiadomo, że każdy lubi niespodzianki, szczególnie uczniowie, więc ta akcja czytelnicza cieszyła się dużym powodzeniem.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: RANDKA W CIEMNO W BIBLIOTECE

ZAKOCHAJ SIĘ...W BIBLIOTECE!

14 lutego w szkolnej bibliotece odbyła się walentynkowa lekcja języka polskiego. Uczniowie pracowali ze słownikami frazeologicznym, wyszukując i objaśniając związki frazeologiczne z wyrazem “miłość". Graliśmy też w kalambury, a hasła związane były z powiedzeniami związanymi  z sercem. Radość i ciekawość sprzyjały motywacji uczniów do pracy, a zajęcia z pewnością wzbogaciły zasób słownictwa dzieci i młodzieży.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: ZAKOCHAJ SIĘ...W BIBLIOTECE!

NA BEZDROŻACH AFRYKI

By zachęcić uczniów klasy V do świadomego i wnikliwego przeczytania utworu „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, w szkolnej bibliotece rozegraliśmy grę planszową „Na bezdrożach Afryki”. Uczniowie wcielili się w postacie zaginionych dzieci i wędrowali po Afryce, szukając śladów porwanych i pokonując piętrzące się przeszkody. Każdy gracz musiał odpowiedzieć na liczne  pytania, zdobyć latawiec i wynająć przewodnika, by z Port Saidu dotrzeć do miejsca odnalezienia Stasia i Nel. Nie wszystkim uczniom to zadanie się udało, dlatego w szczególny sposób gratulujemy zwycięzcom.

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: NA BEZDROŻACH AFRYKI

W AKADEMII PANA KLEKSA

W poniedziałek i wtorek uczniowie klasy IVa przenieśli się do świata Akademii Pana Kleksa, rozgrywając klasowy turniej wiedzy na temat utworu Jana Brzechwy. Uczniowie z zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań, które rozwijały sprawności manualne, spostrzegawczość, pobudzały wyobraźnię. Mieli zajęcia z kleksografii, przędzenia liter, przenieśli się do świata dziurek, próbowali też rozszyfrować wiadomości napisane przez kruka Mateusza. W grze nie było przegranych – za wykonane zadanie wszyscy otrzymywali piegi, czyli najwyższe wyróżnienie Akademii. Zwyciężyła Ola, która zdobyła najwięcej  kropek. Gratulujemy.

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: W AKADEMII PANA KLEKSA

ZRÓBMY SOBIE ARCYDZIEŁKO

W ostatni dzień zajęć feryjnych przygotowaliśmy dla uczniów warsztaty plastyczne. Dzieci najpierw wykonały zimowy pejzaż z wykorzystaniem płatków kosmetycznych, a następnie piękne aniołki z masy solnej. Prace naszych artystów można podziwiać w szkolnej bibliotece. 

M. Brzozowska

Czytaj więcej: ZRÓBMY SOBIE ARCYDZIEŁKO


Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj8
Bieżący tydzień77
Bieżący miesiąc97
Wszystkich66402