adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Patriotycznie w bibliotece szkolnej

Czytaj więcej: Patriotycznie w bibliotece szkolnej

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole to nie tylko uroczysta akademia, ale również szereg działań, które uaktywniają dzieci i uświadamiają im, czym jest patriotyzm i dlaczego 11 listopada to ważny dzień dla Polaków. Biblioteka szkolna z tej okazji przygotowała warsztaty zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych. Uczniowie z kl. I – III zagrali w grę planszową "Polska - mój dom" i dzięki niej poznali wiele ciekawostek o naszym kraju. Stworzyli także biało - czerwone zakładki do książek. Młodzież z kl. VI – VIII wzięła udział w zajęciach ph. "Język polski trudny, gdyż bogaty", bo przecież patriotyzm to przede wszystkim umiłowanie języka ojczystego. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania, co dowodzi, że rocznicę odzyskania niepodległości można świętować na różne sposoby. 

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Patriotycznie w bibliotece szkolnej

W Akademii Pana Kleksa

Czytaj więcej: W Akademii Pana Kleksa

Podobno nigdzie dzieci nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii Pana Kleksa. Mieliśmy okazję się o tym przekonać 6 listopada, gdy czwartoklasiści przekroczyli próg szkolnej biblioteki. Na uczniów czekały zajęcia z kleksografii, przędzenia liter, geografii, przyszywanie guzików, rozszyfrowywanie tajnych wiadomości od kruka Mateusza, a także zadania sprawdzające znajomość utworu Jana Brzechwy. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy, wykonując zadania, za których poprawne rozwiązania otrzymywali piegi, czyli najwyższe wyróżnienie Akademii. Praca w grupach, różnorodność wyzwań i rywalizacja stymulowały aktywność uczniów, angażowały ich uwagę, a jednocześnie utrwalały znajomość treści lektury. Okazało się, że można doskonale „bawić się” tekstem i odnaleźć przyjemność w czytaniu lektury.
Pan Kleks byłby dumny z takich uczestników akademii!
 
M. Brzozowska

Czytaj więcej: W Akademii Pana Kleksa

Dzień Głośnego Czytania w szkole

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania w szkole

🗣📖📚📖🗣📖📚📖🗣
Samorząd Uczniowski we współpracy z opiekunami oraz biblioteką szkolną przeprowadził w szkole wyjątkowy Dzień Głośnego Czytania. Akcja czytelnicza skierowana była do dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniów kl. I – IV. Celem wydarzenia była nie tylko promocja czytelnictwa, ale także profilaktyka przeciwko niewłaściwym zachowaniom, takim jak: agresja wśród rówieśników, wyśmiewanie za odmienny wygląd, brak tolerancji w stosunku do osób z niepełnosprawnościami. Dzięki klasowym integracjom i wspólnym udziałem w głośnym czytaniu, uczniowie mieli okazję do przeżywania pełnego wachlarzu pojawiających się emocji: radości, smutku, zaskoczenia, niepokoju, akceptacji, szczęścia, itd. Szkolne obchody Dnia Głośnego Czytania były wspaniałą okazją nie tylko do rozwijania umiejętności czytania tekstu i słuchania go ze zrozumieniem, ale również do propagowania wartości społecznych takich jak szacunek i empatia wobec innych.
To z pewnością jedno z ważniejszych i inspirujących wydarzeń w życiu naszej szkoły!
 
SU

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania w szkole

Sekrety książki zamknięte w lapbookach

Czytaj więcej: Sekrety książki zamknięte w lapbookach

W ramach podsumowania swojej pracy z dramatem Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”, uczniowie kl. VIIa i VIIIa przygotowali tematyczne lapbooki. Powstały książki pełne małych sekretów zamkniętych w kopertach, skrytkach, kieszonkach i składanych harmonijkach, w których ukryta została wiedza o lekturze. Podczas zorganizowanych zajęć uczniowie wykazali się nie tylko znajomością treści i problematyki utworu, ale również wykorzystali swój talent plastyczny oraz pomysłowość.
Gratulujemy uczniom kreatywności i zachęcamy do obejrzenia ich prac👇
 
M. Brzozowska

Czytaj więcej: Sekrety książki zamknięte w lapbookach

Witamy najmłodszych w szkolnej bibliotece!

Czytaj więcej: Witamy najmłodszych w szkolnej bibliotece!

16 października 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego stały się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.  Uczennice kl. VIIIa wraz z bibliotekarką przygotowały dla najmłodszych zabawy biblioteczne. Na początku przedszkolaki nauczyły się rymowanki, potem była gimnastyka przed czytaniem, zagadki literackie, kalambury i ruchowa interpretacja wiersza "Książeczka". Po uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej wszystkim dzieciom wręczono pamiątkowy dyplom i książeczkę. Najmłodsi czytelnicy mogli też pierwszy raz skorzystać z zasobów bibliotecznych i wypożyczyć w bibliotece lekturę.  
Tego samego dnia również uczniowie kl. Ia odwiedzili bibliotekę. Na nich także czekały różnorodne zabawy biblioteczne. Pierwszoklasiści stworzyli jesienne zakładki do książek, które z pewnością sprawią, że czytanie literatury stanie się o wiele przyjemniejsze.

Mamy nadzieję, że od teraz dzieci chętnie będą odwiedzały to „zaczarowane miejsce” w szkole, jakim jest biblioteka.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Witamy najmłodszych w szkolnej bibliotece!

Wstąp do klubu...Pożeraczy książek!

Czytaj więcej: Wstąp do klubu...Pożeraczy książek!

Oto pierwsza akcja czytelnicza realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych ph. "Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka". Jest wzorowana ona na kartach lojalnościowych, a także na zasadach znanych z gier komputerowych. W trakcie akcji uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem.  By otrzymać tytuł Pożeracza Książek, dyplom i nagrodę za udział w akcji, uczniowie muszą przeczytać powieść z tajemnicą (np. detektywistyczną), rekomendowaną przez koleżankę/ kolegę z klasy, obyczajową, z elementami magii lub fantastyki oraz tę, którą sami dla siebie wybrali. Wyzwania, jakie czekają na czytelników, są na razie tajemnicą. 
Drodzy uczniowie przyjdźcie do biblioteki, odbierzcie kartę i sprawdźcie, czy podołacie temu trudnemu zadaniu.
Zachęcam gorąco!

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Wstąp do klubu...Pożeraczy książek!

Zapraszamy do bibliobudki!

Czytaj więcej: Zapraszamy do bibliobudki!

W październiku – Miesiącu Bibliotek Szkolnych, by zachęcić czytelników do skorzystania z obszernych zasobów biblioteki została wystawiona BIBLIOBUDKA. Każdy czytelnik mógł wypożyczyć wybraną książkę i zrobić sobie zdjęcie w BIBLIOBUDCE z napisem: „Czytam, bo lubię”.  Było przy tym dużo śmiechu i radości. Pamiętajmy, jak mawiał Cyceron: „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Zapraszamy do bibliobudki!

W bibliotece może być słodko!

Czytaj więcej: W bibliotece może być słodko!

W pierwszym tygodniu października w bibliotece szkolnej miało miejsce SŁODKIE WYPOŻYCZENIE. Każdy, kto wypożyczył książkę, otrzymał słodki upominek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a liczba czytelników znacznie wzrosła. 
Drodzy Uczniowie – zapraszam Was do biblioteki, przychodźcie jak najczęściej, nie tylko po książki.
Zawsze jesteście tu mile widziani!

M. Brzozowska

Czytaj więcej: W bibliotece może być słodko!

Biblioteka - Dobre miejsce dla człowieka!

Czytaj więcej: Biblioteka - Dobre miejsce dla człowieka!

Nowy rok szkolny 2023/2024 z biblioteką szkolną czas rozpocząć....
Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka bierze udział w Ogólnopolskim Programie "Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka" promującym czytanie oraz aktywność i wizerunek bibliotek. Organizatorem akcji jest redakcja "Biblioteki w Szkole". W ramach realizacji tego projektu w ciągu całego roku szkolnego zorganizujemy 5-6 zadań, które obejmować będą różne przedsięwzięcia czytelnicze i nie tylko. Po ukończeniu programu nasza biblioteka otrzyma certyfikat z wykazem zrealizowanych zajęć. Już wkrótce poinformujemy o szczegółach pierwszego zadania!
Wszystkich czytelników, tych mniejszych i większych już dziś zapraszamy do włączenia się w akcję i zaangażowanie w realizację ciekawych bibliotecznych pomysłów!

M. Brzozowska


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

517559
DzisiajDzisiaj426
WczorajWczoraj1608
Bieżący tydzieńBieżący tydzień2527
Bieżący miesiącBieżący miesiąc4225
WszystkichWszystkich517559