adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

PASZPORT CZYTELNIKA

Czytaj więcej: PASZPORT CZYTELNIKA

Tuż przed wakacjami zaproponowałam moim czytelnikom akcję, przygotowaną przez redakcję „Biblioteki w Szkole”. Rozdałam im paszporty czytelnicze, ponieważ chciałam, aby swój wolny czas podczas ferii letnich wypełnili literaturą. W paszporcie znajdują się propozycje czytelniczych aktywności. Uczeń powinien wypełniać paszport, samodzielnie pracując z dowolną książką: narysować jej głównego bohatera, wpisać ulubiony cytat, zaznaczyć na mapie, z której części świata pochodzi autor, czy zapisać najmilsze chwile wakacji. Może również wpisywać na stronie okładkowej tytuły przeczytanych książek, a we wrześniu poprosić bibliotekarza o ostemplowanie paszportu, co upodobni go do prawdziwego paszportu ze stemplami z wyjazdów. 
Do zobaczenia po wakacjach. Nie zapomnijcie Drodzy Czytelnicy przynieść paszportu czytelnika do szkolnej biblioteki i pochwalić się, jakie książki przeczytaliście.

 

M. Brzozowska

Czytaj więcej: PASZPORT CZYTELNIKA

Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego

Czytaj więcej: Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego

12 maja br. odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Okładka do mojej ulubionej książki z biblioteki”, który organizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów. I miejsce w konkursie zajął Paweł Bartecki i jego projekt okładki powieści „W pustyni i w puszczy”, a Tobiasz Kowalski otrzymał wyróżnienie za okładkę do „Akademii Pana Kleksa”. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Wasze prace bardzo nam się podobały.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego

Znajdziesz mnie w bibliotece

 Czytaj więcej: Znajdziesz mnie w bibliotece

Od wielu lat Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony 8 maja rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Hasło promujące tegoroczną akcję brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Co uczniowie Szkoły  Podstawowej w Łobudzicach znaleźli w piątek w szkolnej bibliotece? Na czytelników czekała loteria fantowa. Każdy, kto wypożyczył książkę, otrzymał upominek, który sobie wylosował. Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy Ia wysłuchali opowieści pt. „Czytanie jest super” i porozmawiali o korzyściach płynących z obcowania z literaturą piękną czy literaturą popularnonaukową. Wizyta wszystkich uczniów w szkolnej bibliotece to najlepszy prezent dla bibliotekarza, ale moi czytelnicy nie przyszli z pustymi rękami. Przynieśli piękne laurki, plakaty, a nawet portret bibliotekarki. Za wszystkie wyrazy sympatii serdecznie dziękuję.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Znajdziesz mnie w bibliotece

MALOWANE WIERSZE

Czytaj więcej: MALOWANE WIERSZE

W Światowy Dzień Poezji, którego głównym celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, uczniowie naszej szkoły stworzyli wspólnie Szkolny Ilustrowany Tomik Poezji. Każde dziecko samodzielnie wybierało sobie wiersz i wykonywało pracę plastyczną, będącą ilustracją do tego utworu poetyckiego.  Powstały przepiękne prace, które można podziwiać na szkolnej dekoracji. Zapraszamy do oglądania.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: MALOWANE WIERSZE

W DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

Czytaj więcej: W DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

Zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole. Kolejny raz uczniowie przekazywali sobie wyrazy sympatii i przyjaźni poprzez „Walentynkową pocztę”, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Oprócz tego biblioteka szkolna przygotowała zabawy dla najmłodszych. Było walentynkowe domino, rozegrana została walentynkowa gra w Dobble, odbyła się zabawa „Strzała Amora”, wykonano taniec pod hasłem „Serce parzy”. Każdy uczeń otrzymał również walentynkę, którą własnoręcznie zadedykował osobie, którą darzy wyjątkową sympatią.

 

M. Brzozowska

Czytaj więcej: W DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

BIBLIOBUDKA

Czytaj więcej: BIBLIOBUDKA

W październiku – Miesiącu Bibliotek Szkolnych - by zachęcić czytelników do skorzystania z obszernych zasobów biblioteki zorganizowana została akcja czytelnicza „Wylosuj sobie książkę” oraz „Bibliobudka”. Każdy czytelnik mógł wypożyczyć wylosowaną lekturę i zrobić sobie zdjęcie w BIBLIOBUDCE z napisem: „Czytam, bo lubię”. A już w przyszłym tygodniu, choć tylko dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas 1-3 – SŁODKIE WYPOŻYCZANIE! Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

M. Brzozowska 

Czytaj więcej: BIBLIOBUDKA

BOOK IN A BOX, CZYLI MIT O DEDALU I IKARZE W PUDEŁKU

Czytaj więcej: BOOK IN A BOX, CZYLI MIT O DEDALU I IKARZE W PUDEŁKU

Mit o Dedalu i Ikarze odgrywa ważną rolę w kulturze europejskiej. Uczniowie niejednokrotnie będą wracać do motywu ikaryjskiego w toku swojej dalszej edukacji, dlatego warto utrwalić znajomość mitu. By to osiągnąć, ogłoszony został klasowy konkurs na najciekawszy „Mit o Dedalu i Ikarze w pudełku”. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie book in a box, a zwyciężyła – głosami koleżanek i kolegów – praca Tosi Kubiak. Gratulujemy!!!

M. Brzozowska

 

Czytaj więcej: BOOK IN A BOX, CZYLI MIT O DEDALU I IKARZE W PUDEŁKU

Kreatywna poezja w szkolnej bibliotece

Czytaj więcej: Kreatywna poezja w szkolnej bibliotece

Jeśli poprosimy uczniów o napisanie wiersza, możemy mieć pewność, że będą siedzieć nad pustą kartką, a pomysły do napisania sensownego utworu nie przyjdą. Wtedy na ratunek przychodzi blackout poetry. W najprostszym tłumaczeniu to zabawa w zakreślanie słów z zadrukowanej starej książki, dzięki czemu tworzy się nowe teksty i nadaje im sens. Spróbowaliśmy  i … udało się. Kreatywne pisanie bardzo spodobało się uczniom. Na zdjęciach prezentujemy próby literackie dzieci z klasy VIa.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Kreatywna poezja w szkolnej bibliotece

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Czytaj więcej: PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

7 października dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy Ia  zostały czytelnikami biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy  VIa przygotowali przedstawienie teatrzyku pacynkowego. Opowiedzieli najmłodszym, w jaki sposób dbać o książki i dlaczego czytanie jest tak ważne. Po występie każdy czytelnik otrzymał książeczkę i własnoręcznie wykonał zakładkę do lektury. Wszyscy mamy nadzieję, że dzieci chętnie i często będą korzystały z bogatego zasobu szkolnej biblioteki. 

 

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

171043
DzisiajDzisiaj309
WczorajWczoraj413
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1187
Bieżący miesiącBieżący miesiąc8212
WszystkichWszystkich171043