adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    splobudzice@zelow.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Czytaj więcej: Świętujemy Dzień Bibliotekarza  i Bibliotek

8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w szkolnej bibliotece zorganizowano loterię. Chętni uczniowie losowali karteczki z numerami i cytatami na temat książek. Do zabawy wykorzystano pozycje biblioteczne, które zachęcają czytelników do poszarzania horyzontów literackich. Były to książki fantastyczne, detektywistyczne, o tematyce popularnonaukowej, na podstawie których powstały filmy, będące pierwszym tomem serii czy z ciekawą zagadką. Uczniowie musieli zdać się na los i wypożyczyć lekturę, po którą być może sami by nie sięgnęli, a która jest pozycją  bardzo wartościową i atrakcyjną dla młodego czytelnika. 
To już czwarte zadanie realizowane w ramach programu "Biblioteka - Dobre Miejsce dla człowieka" zachęcające do wizyt w szkolnej bibliotece i korzystania z jej bogatych zbiorów.   
Wszystkim BIBLIOTEKARZOM życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy i radość każdego dnia! Dziękujemy za nieocenioną rolę w naszych społecznościach, życzymy sukcesów i osiągnięć. Niech Wasza pasja do czytania i udostępniania wiedzy nigdy nie gaśnie! Wasze zamiłowanie do książek jest jak promień światła w ciemności dla wszystkich miłośników czytania. Niech każdy, kto przekroczy próg Waszych biblioteki, odnajdzie spokój i inspirację. Wielu wydarzeń literackich, spotkań z czytelnikami i autorami.

Pamiętajmy: Biblioteka to nie tylko miejsce książek, ale także źródło wiedzy dostępne w różnych formach i kanałach.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Świętujemy Dzień Bibliotekarza  i Bibliotek 

Tydzień Kreatywności w szkolnej bibliotece

Czytaj więcej: Tydzień Kreatywności w szkolnej bibliotece

W ostatnim tygodniu kwietnia szkolna biblioteka zaproponowała wszystkim dzieciom i uczniom zajęcia biblioteczne, których hasłem przewodnim była KREATYWNOŚĆ. Dla starszych uczniów przygotowano zadania inspirowane dorobkiem wielkich artystów. Uczniowie rysowali uśmiech Mona Lizie, "zabierali kredkę na spacer", tworzyli własne komiksy i pocztówki, rysowali do góry nogami czy wymyślali "turlane opowieści". Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z kl. I - III brali udział w zajęciach pod hasłem: "Zrób coś z tych kształtów". Inspiracją była książka Iwony Chmielewskiej pt. "Kłopot" i opowieść o tym, jak zwykły ślad po żelazku zmienia się w rakietę kosmiczną, myszkę komputerową, oko czy nawet łódkę. 
Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i stworzyli wiele wyjątkowych i twórczych prac, które jeszcze przez tydzień można podziwiać w szkolnej bibliotece. Zapraszamy!

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Tydzień Kreatywności w szkolnej bibliotece

Biblioteka siłownią dla mózgu

Czytaj więcej: Biblioteka siłownią dla mózgu

Pod tym hasłem w dniach 18-20 marca 2024 r. świętowaliśmy w szkolnej bibliotece Światowy Tydzień Mózgu. Podczas przerw międzylekcyjnych oraz w ramach zajęć bibliotecznych uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia wspierające koncentrację, uważność, logiczne myślenie i sprawność manualną. Ciekawe łamigłówki, labirynty czy zagadki zachęcały do myślenia i uruchamiały szare komórki. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i wytrwałością. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że biblioteka to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książkę czy zrelaksować się, ale także "siłownia" dla naszego mózgu.
Drodzy uczniowie! Zaglądajcie więc często do szkolnej biblioteki, bo jak pisała J. K. Rowling - autorka cyklu powieści o Harrym Potterze: "Jeśli czegoś nie wiesz, idź do biblioteki".
 
M. Brzozowska

Czytaj więcej: Biblioteka siłownią dla mózgu

Szkolny Kącik Czytelniczy

Czytaj więcej: Szkolny Kącik Czytelniczy

Z dumą prezentujemy nasz nowy Kącik Czytelniczy, który został stworzony z myślą o rozwijaniu pasji czytelniczych wśród naszych uczniów. Kącik ten ma na celu stworzenie przestrzeni, gdzie każdy uczeń znajdzie coś dla siebie, od fascynujących przygód po głębokie refleksje literackie.
Utworzenie nowego kącika czytelniczego w bibliotece szkolnej było możliwe dzięki współpracy z Radą Rodziców i jej sfinansowaniu projektu Samorządu Uczniowskiego. To świetna inicjatywa, która zachęca uczniów do czytania i rozwijania swoich pasji literackich, do dzielenia się swoimi własnymi opowiadaniami, wierszami lub innymi formami twórczości, tworząc specjalną przestrzeń na ich prezentację.
Zakupione wyposażenie: wygodne fotele, kanapa, poduszki i stoliki już sprawiają, że uczniowie relaksują się podczas czytania wybranych pozycji z bibliotecznego księgozbioru wzbogaconego całkiem niedawno o nowe egzemplarze popularnych wśród dziewcząt i chłopców dzieł literackich.
A KLUB POŻERACZY KSIĄŻEK 📖📚📖 utworzony w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych ph. "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka📖📚📖 JUŻ U NAS DZIAŁA!
DRODZY UCZNIOWIE - 💛🧡❤ bądźcie na bieżąco z najświeższymi tytułami. W bibliotece, czekają na Was zarówno bestsellery, jak i mniej znane perełki literackie. Wsparciem i doradztwem służy Wam zawsze💗💗💗niezastąpiona😉bibliotekarka szkolna! Zapraszam do kącika czytelniczego!
💗💟💗 RADZIE RODZICÓW składamy ogromne podziękowanie za pomoc w realizacji zadania💗💟💗 
 
M. Brzozowska

Czytaj więcej: Szkolny Kącik Czytelniczy

Język polski jest Ą i Ę!

Czytaj więcej: Język polski jest Ą i Ę!

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego w całej Polsce organizowane są różnorodne kampanie, warsztaty czy lekcje, których celem jest podniesienie świadomości znaczenia języka polskiego i pokazanie jego bogactwa. My również zaangażowaliśmy się w obchody tego święta i wzięliśmy udział w akcji pod hasłem "Język polski jest ą, ę". Uczniowie z kl. III-VIII uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których ćwiczyli ortografię i pisownię wyrazów z samogłoskami nosowymi. Zajęcia uświadomiły również, że pisząc e- maile czy SMY- y Polacy często pomijają znaki diakrytyczne i samogłoski "ą" oraz "ę". Należy o nich pamiętać, bo nasz język ojczysty często "merda ogonkami"😉.
“Istnieje szczególny rodzaj piękna, który rodzi się w języku, z języka i dla języka”. / Gaston Bachelard
Dbajmy o poprawność językową🤍❤!
Pamiętajmy: Szacunek do mowy ojczystej jest wyrazem szacunku do samego siebie!
 
M. Brzozowska/D. Drzewosz

Czytaj więcej: Język polski jest Ą i Ę!

Randka w ciemno z książką❤

Czytaj więcej: Randka w ciemno z książką❤

Randka w ciemno z książką...
- wypożycz, rozpakuj i daj się zaskoczyć!
💗💗💗📚📖📚💗💗💗   💗💗💗📚📖📚💗💗💗
Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to niezastąpiony kompan na długie zimowe wieczory, wypady urlopowe i wspólny odpoczynek. W Dzień Św. Walentego w bibliotece szkolnej można było wybrać sobie książkę, z którą spędzi się romantyczny wieczór. Lektury zapakowane zostały w walentynkowy papier. Decydując się na taką randkę, nikt nie miał pewności, co go czeka. Mimo to (a może właśnie dlatego) przygotowane książki rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki!
Mamy nadzieję, że udało się otworzyć Wasze serca na przygodę z książką i że większość, a może i wszystkie (!) randki okazały się dla Was udane.
 
M. Brzozowska

Czytaj więcej: Randka w ciemno z książką❤

Tytuł przyznany!

Czytaj więcej: Tytuł przyznany!

16 stycznia 2024 r. podsumowaliśmy akcję czytelniczą "Klub Pożeraczy Książek" realizowaną w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych ph. "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". By otrzymać tytuł Pożeracza Książek, dyplom i nagrodę, uczniowie musieli przeczytać powieść z tajemnicą (np. detektywistyczną), rekomendowaną przez koleżankę/kolegę z klasy, obyczajową, z elementami magii lub fantastyki oraz tę, którą sami dla siebie wybrali. Oprócz tego, na zaangażowanych, czekały dwa wyzwania biblioteczne - wykonanie laurki dla biblioteki i zakładki do książki. Choć udział w akcji zadeklarowało wielu chętnych, tylko nielicznym udało się spełnić wszystkie warunki i uzyskać zacny tytuł "Pożeracza Książek". A są nimi: Marcelina Bero, Marcin Dąbrowski, Franciszek Michalak, Katarzyna Karczewska, Marta Kopala i Sabina Ornaf. Serdecznie gratulujemy nowym, mianowanym „Pożeraczom”! 
Wszystkich miłośników biblioteki i książek, zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Tytuł przyznany!

O tradycjach świątecznych w różnych zakątkach świata

Czytaj więcej: O tradycjach świątecznych w różnych zakątkach świata

Święta, święta i ... lekcja o świętach. Tym razem o obchodach Bożego Narodzenia i tradycjach noworocznych w wybranych krajach europejskich i na innych kontynentach. Wszyscy znamy nasze polskie zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Ale czy wiemy, jak spędzają święta mieszkańcy innych państw na świecie? Niektóre zwyczaje mogą nas zaskoczyć, dlatego też 21 grudnia w szkolnej bibliotece uczniowie z kl. VI, VII i VIII poznawali tradycje świąteczne i noworoczne kultywowane, m.in. w Hiszpanii, Francji, Belgii, Boliwii czy Meksyku. Uczniowie dowiedzieli się, jakie potrawy królują na stołach wigilijnych, o której godzinie zaczyna się wieczerza wigilijna i pasterka, jakie zwyczaje związane są z powitaniem Nowego Roku. Bez względu na to, czy drzewko jest zielone, czy z jego gałęzi zwisają banany — święta to wyjątkowy czas! Pielęgnujmy świąteczne zwyczaje i spędzajmy ten czas z bliskimi.
Do siego roku!
 
M. Brzozowska

Czytaj więcej: O tradycjach świątecznych w różnych zakątkach świata

Mikołaj w bibliotece szkolnej

Czytaj więcej: Mikołaj w bibliotece szkolnej

🎅🎅📚📚📚🎅🎅🎅
6 grudnia w szkolnej bibliotece odbyła się mikołajkowa lekcja dla uczniów z kl. IV i kl. V. Na uczestników zajęć czekało pięć stacji zadaniowych: Fakty z życia św. Mikołaja, Cuda związane ze św. Mikołajem, Legendy związane ze św. Mikołajem, Dawne tradycje mikołajkowe i Dawne prezenty mikołajkowe. Uczniowie musieli uważnie przeczytać wszystkie teksty, a następnie wyszukać najważniejsze, związane z tematem informacje i przedstawić je w formie mapy mentalnej o św. Mikołaju oraz tradycjach mikołajkowych.
W tym wyjątkowym dniu, szkolną bibliotekę odwiedziły również dzieci z oddziału przedszkolnego, Ci, którzy mieli ochotę sfotografować się na "mikołajkowej ściance", a także książkowi fani, by wypożyczyć coś na długie, grudniowe wieczory.
 
M. Brzozowska

Czytaj więcej: Mikołaj w bibliotece szkolnej


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

645303
DzisiajDzisiaj517
WczorajWczoraj823
Bieżący tydzieńBieżący tydzień517
Bieżący miesiącBieżący miesiąc11814
WszystkichWszystkich645303