adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

„ZIELONE HARCOWANIE – POWIETRZA RATOWANIE”

Czytaj więcej: „ZIELONE  HARCOWANIE – POWIETRZA  RATOWANIE”

Ostatnia majowa zbiórka dostarczyła harcerzom z 2 DH „Łobudziaki” wiele emocji. Upłynęła ona bowiem pod hasłem: ,,Zielone harcowanie – powietrza ratowanie”, a terenem działania był pobliski las. Nietypowa zbiórka realizowała jedno z zadań programu edukacji ekologicznej „Naszą misją – walka ze szkodliwą emisją”. Harcerze w trakcie zwiadu i gry ekologicznej przygotowanej przez zastępową – Paulinę Piorun wykonywali przygotowane        dla nich działania. Na uczestników rywalizacji czekało 13 zadań o tematyce ekologiczno - harcerskiej. Dodatkowo na trasie ukryto zagadki z nazwami gatunków drzew i polecenia dla "kolekcjonera". Skala porostowa, segregacja śmieci, szyfry, znajomość piosenek i Prawa Harcerskiego, quiz ekologiczny.. nie stanowiły dla harcerzy problemu. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Każde zdanie było punktowane, a na osobę z najlepszym wynikiem czekała nagroda. Harcerze prowadzili też obserwację emisji dymów ze spalania materiałów opałowych. Takie zajęcia bogacą wiedzę ekologiczną młodzieży. Dodatkowo jest to czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu, co ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Czytaj więcej: „ZIELONE  HARCOWANIE – POWIETRZA  RATOWANIE”

Świętowanie w promieniach słońca

Czytaj więcej: Świętowanie w promieniach słońca

Tegorocznym obchodom Święta Flagi i Święta Konstytucji towarzyszyła wyjątkowo piękna pogoda. Dzięki niej wielu mieszkańców Zelowa wybrało się w dniu 3 maja na patriotyczną uroczystość. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach. Poczet sztandarowy i harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej „Łobudziaki” wzięli udział w przemarszu ulicami miasta, mszy świętej i oficjalnej uroczystości pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Harcerze pełnili przy nim wartę honorową i składali kwiaty. A dzień wcześniej, w Święto Flagi przypinali biało – czerwone kokardki  spotkanym na ulicach Zelowa mieszkańcom, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do akcji uczącej szacunku do barw narodowych.

M. Puchała

Czytaj więcej: Świętowanie w promieniach słońca

Ze świątecznymi życzeniami w Walewicach

Czytaj więcej: Ze świątecznymi życzeniami w Walewicach

         Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Łobudzicach odwiedzili pensjonariuszy i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicach. Młodzież przygotowała na to spotkanie jasełka. Harcerze z 2 DH „Łobudziaki” przywieźli też Betlejemskie Światło Pokoju i drobne upominki. Każda wizyta w Walewicach niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji. Przekraczając próg niezwykłego Domu, czujemy dreszczyk emocji, troszkę niepokoju i tremę przed występem, ale przede wszystkim… cieszymy się z nadchodzącego spotkania z ludźmi, których oczekiwanie i życzliwość są dla nas nieocenione. W Walewicach pachnie choinką, domowym ciastem i… Świętami. Jest to wyjątkowe miejsce.                                                     (M. Puchała)

Czytaj więcej: Ze świątecznymi życzeniami w Walewicach

W „Nadwarciańskim Grodzie”

Czytaj więcej: W „Nadwarciańskim Grodzie”

Trzy pierwsze dni czerwca harcerze z 2 DH „Łobudziaki” spędzili na biwaku. Nasza baza mieściła się w Załęczu Wielkim. „Nadwarciański Gród” przyjął nas serdecznie, zapewniając wspaniałe warunki do harcerskiej zabawy. Sprawnie rozlokowaliśmy się w „Zaciszu” i po zbiórce organizacyjnej wzięliśmy udział w spotkaniu „Baw się razem z nami” zorganizowanym przez gospodarzy z okazji Dnia Dziecka. Potem rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska. W pięknym miejscu pod dębem – Włodkiem snuliśmy harcerskie opowieści, śpiewaliśmy i pląsaliśmy. Żar ogniska rozgrzewał harcerskie serca. A w nocy odbyła się jeszcze gra dla najmłodszych harcerzy. Następny dzień upłynął na zmaganiach harcerskich patroli oraz indywidualnej rywalizacji w biegu na orientację. Przez kilka godzin na terenie stanicy skauci z Łobudzic zdawali egzamin z pionierki, samarytanki, terenoznawstwa, harcerskiej historii i obrzędowości. Wielkie emocje towarzyszyły nam przez cały dzień. Wieczorem odbyło się podsumowujące świeczkowisko, alarm drużyny i Przyrzeczenie Harcerskie. W sobotnie południe z żalem w sercach opuszczaliśmy Załęcze Wielkie.  Jesteśmy przekonani, że niebawem tutaj wrócimy.                                               (M. Puchała)

Czytaj więcej: W „Nadwarciańskim Grodzie”

U HARCERZY…

Czytaj więcej: U  HARCERZY…

Wakacje coraz bliżej, a harcerze z 2 DH „Łobudziaki” nie zwalniają obrotów. Zmęczenie się ich nie ima. Pełnią harcerską służbę, zdobywają sprawności, doskonalą harcerskie umiejętności, uczą się i bawią.  Poniższe zdjęcia ze Święta Flagi, gminnych uroczystości z okazji ŚWIĘTA 3 MAJA i z gry terenowej na Patykach świadczą o tym, iż Łobudziakom nie brakuje energii.                                                                      (M. Puchała)

Czytaj więcej: U  HARCERZY…

W DOWÓD PAMIĘCI

Czytaj więcej: W  DOWÓD  PAMIĘCI

        Harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej „Łobudziaki” reprezentowali naszą szkołę podczas gminnych uroczystości ku czci ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Druhny i druhowie z Łobudzic pełnili wartę honorową przy pomniku Ofiar Golgoty Wschodu oraz przy Dębach Pamięci w Parku Miejskim im. Romualda Traugutta w Zelowie.

Czytaj więcej: W  DOWÓD  PAMIĘCI

Dzień Myśli Braterskiej...

Czytaj więcej: Dzień Myśli Braterskiej...

      Luty 2017 roku kojarzył się będzie  harcerzom z 2 DH „Łobudziaki” przede wszystkim z WALENTYNKAMI i biwakiem z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Walentynkowa poczta i kawiarenka od lat funkcjonują 14 lutego w Gimnazjum w Łobudzicach dzięki harcerzom, natomiast biwak w Widawie to bardzo sympatyczne i pełne atrakcji harcerskie spotkanie, w którym uczestniczyło 11 przedstawicieli naszej drużyny. Bawili się świetnie, uczcili kolejną rocznicę urodzin Roberta Baden- – Powella (założyciela skautingu) i jego żony Olave. Zdobyli też nowe harcerskie umiejętności.       (M. Puchała)

Czytaj więcej: Dzień Myśli Braterskiej...

Harcerska Akcja "Znicz"

Czytaj więcej: Harcerska Akcja

         Kolejna Harcerska Akcja „ZNICZ” za nami. Harcerzy z 2 Drużyny Harcerskiej „Łobudziaki” można było spotkać przed cmentarzami w Łobudzicach, Pożdżenicach i Wygiełzowie. Z entuzjazmem, nie bacząc na nieprzyjemną pogodę, realizowali zadanie, dzięki któremu wiosną będą mogli wyjechać na biwak.

Czytaj więcej: Harcerska Akcja "Znicz"


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

171062
DzisiajDzisiaj328
WczorajWczoraj413
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1206
Bieżący miesiącBieżący miesiąc8231
WszystkichWszystkich171062