adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    splobudzice@zelow.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

PROJEKT DZIEŃ BIOLOGA - „Zdrowie, aktywność, relaks”

Czytaj więcej: PROJEKT DZIEŃ BIOLOGA - „Zdrowie, aktywność, relaks”

13-y listopada piątek, to nie był pechowy dzień w naszej szkole, a wręcz przeciwnie dostarczył nam wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. W tym Dniu odwiedzili nas goście: lekarz rehabilitacji p. Iwona Puchała i p. Mariusz Ziembaczewski instruktor tańca, którzy poprowadzili warsztaty edukacyjne dla naszych uczniów. Gimnazjaliści z klas pierwszych usłyszeli wiele cennych wskazówek jak uniknąć wad i zniekształceń układu ruchu oraz wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach profilaktycznych przygotowanych przez naszego gościa. Zajęcia z instruktorem tańca odbyły się na naszej przestronnej sali gimnastycznej. Wymagały one od uczestników dobrej kondycji fizycznej i muzykalności oraz dużego zaangażowania.

Czytaj więcej: PROJEKT DZIEŃ BIOLOGA - „Zdrowie, aktywność, relaks”

KONKURS „BIOLOGIA NIE TYLKO DLA AMBITNYCH”

Czytaj więcej: KONKURS „BIOLOGIA  NIE  TYLKO  DLA  AMBITNYCH”

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszym pisemnym, gdzie dwuosobowe zespoły uczniowskie z klas I-III gimnazjum  rozwiązywały test „Różnorodność zwierząt” i drugim, w którym uczniowie uczyli się bawiąc biorąc udział w grach i zabawach dydaktycznych o tematyce przyrodniczej przygotowanych przez opiekunki SK LOP. Suma punktów z pierwszego i drugiego etapu konkursu decydowała o zwycięstwie. Oto wyniki:

Czytaj więcej: KONKURS „BIOLOGIA  NIE  TYLKO  DLA  AMBITNYCH”

Gimnazjaliści z wizytą u przedszkolaków

Uczniowie Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach realizując ogólnopolski program "Trzymaj formę" przygotowali w ramach projektu edukacyjnego DZIEŃ BIOLOGA inscenizację o tematyce zdrowotnej pod hasłem: "Zdrowo życ". Promując zdrowy styl życia gimnazjaliści udali się z przygotowanym przedstawieniem do zelowskich przedszkoli, aby nauczyć dzieci co należy robić, aby być zdrowym. Artyści z Łobudzic zostali entuzjastycznie przyjęci przez przedszkolaków, którzy niezwykle emocjonalnie reagowali na ich występ oraz pokaz tańca breake dance. Mamy nadzieję, że także promowanie zdrowia jest sposobem na przekonanie do aktywnego trybu życia i racjonalnego odżywiania dzieci i ich rodziców - RACJONALNE ODŻYWIANIE NIECH NAWYKIEM SIĘ STANIE (to hasło dedykujemy wszystkim do stosowania na co dzień).

Czytaj więcej: Gimnazjaliści z wizytą u przedszkolaków Czytaj więcej: Gimnazjaliści z wizytą u przedszkolaków

Czytaj więcej: Gimnazjaliści z wizytą u przedszkolaków

Dzień Biologa 2012

PO RAZ SIÓDMY DZIEŃ BIOLOGA W GIMNAZJUM W ŁOBUDZICACH

To był dzień inny, niż zwykły szkolny dzień. Obfitował w wiele atrakcji: naukowe zabawy pod nazwą „Kąciki zdrowia”, zajęcia sportowo – rekreacyjne na Sali gimnastycznej, przygotowanie i degustowanie smacznych, zdrowych i kolorowych kanapek, liczne konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi. W tym roku „DZIEŃ BIOLOGA” przebiegał pod hasłem: „Zdrowym być, to zdrowo żyć”. Koordynatorkami działań tego przedsięwzięcia były opiekunki SK LOP (nauczycielki biologii i bibliotekarz). Projekt ten został zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu „TRZYMAJ FORMĘ” już po raz siódmy w naszym gimnazjum. Uczniowie w tym DNIU zdobywali cenne wiadomości i umiejętności w zakresie zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej. W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowało się wielu nauczycieli gimnazjum i uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Było ciekawie, sympatycznie, czasami śmiesznie i wesoło, wszystkie działania zmierzały do popularyzacji wśród młodzieży tematyki prozdrowotnej oraz kształtowaniu postaw świadomego konsumenta. Naszymi gośćmi w tym DNIU były panie: dietetyk i kosmetyczka, które udzielały cennych wskazówek i dobrych rad w zakresie zdrowego żywienia, stosowania diet oraz dbania o skórę w okresie dojrzewania. W szkolnym sklepiku można było kupić zdrową żywność, wziąć udział w konkursach wiedzowym i literackim, obliczyć własne BMI, zmierzyć ciśnienie krwi, uzyskać porady zdrowotne; na apelu szkolnym obejrzeć spektakl „Kosmiczna randka” oraz filmy przygotowane przez uczniów klas trzecich na konkurs „ZDROWO NAJEDZENI”, a także pokaz taneczny w wykonaniu uczennic klas pierwszych. To tylko niektóre działania podejmowane w DNIU BIOLOGA” w Gimnazjum w Łobudzicach. Zmęczeni, ale wyedukowani zdrowotnie i ekologicznie zakończyliśmy ten niezwykły dzień.

Czytaj więcej: Dzień Biologa 2012 Czytaj więcej: Dzień Biologa 2012

Czytaj więcej: Dzień Biologa 2012

Dni Ochrony Przyrody 1-31.X.2012r.

Corocznie w naszym gimnazjum odbywają się w październiku DNI OCHRONY PRZYRODY koordynowane przez opiekunki SK LOP. W tym roku przebiegały one pod hasłem: "Sposoby ochrony przyrody w Polsce". Są one przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu "ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI TRWA PRZEZ CAŁY ROK". W ramach tych DNI uczniowie wzbogacają swoją wiedzę o ochronie przyrody w Polsce, uczą się właściwych zachowań w stosunku do otaczającej nas przyrody oraz dokumentują jej piękno w pracach plastycznych i literackich.


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

645298
DzisiajDzisiaj512
WczorajWczoraj823
Bieżący tydzieńBieżący tydzień512
Bieżący miesiącBieżący miesiąc11809
WszystkichWszystkich645298