adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    splobudzice@zelow.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

📣Najmłodsza zawodniczka w historii The Classic Powerlifting Games‼️

Czytaj więcej: 📣Najmłodsza zawodniczka w historii The Classic Powerlifting Games‼️

📣Najmłodsza zawodniczka w historii The Classic Powerlifting Games‼️
Chwalimy się – nasza uczennica Ola – debiutantka, zdobyła swoje pierwsze pudło i oficjalne rekordy w DEADLIFT single w kategorii do 50 kg kobiet 💥‼️😍
Cieszymy się razem z Olą i jej rodzicami 🤩 osiągniętym sukcesem! Jako zawodniczka zaliczyła w konkurencji kolejno 58kg , 62kg, 65kg ‼️ Brawo👏👏👏
Ola przygotowywała się do zawodów 4 tygodnie. W tym czasie głównie skupiona była na technice i samym ruchu, aby był on prawidłowy i żeby mogła w bezpieczny i przyjemny dla siebie sposób wystartować w zawodach sportowych 💪
Olu – przeogromne GRATULACJE‼️ Kontynuuj swoją pasję sportową! Jesteśmy pod wrażeniem Twojej wytrwałości i niezłomnej determinacji!
Jak widać, ciężka praca przynosi zamierzone efekty!
 

Czytaj więcej: 📣Najmłodsza zawodniczka w historii The Classic Powerlifting Games‼️

Rozmawiamy o emocjacj

Czytaj więcej: Rozmawiamy o emocjacj

W oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia z pedagogiem specjalnym, koncentrujące się na emocjach takich jak: radość i smutek. Celem zajęć było poznanie i zrozumienie przez przedszkolaków emocji, wyrażanie swoich uczuć w sposób konstruktywny oraz rozwijanie umiejętności empatii i współczucia. Spacer po lesie nie tylko dostarczył dzieciom przyjemności z obcowania z naturą, ale także dał szansę na zrozumienie i wyrażanie swoich emocji w nowym kontekście. Była to wspaniała okazja do nauki i zabawy na świeżym powietrzu! W szkole dzieci wymieniały się swoimi „leśnymi” spostrzeżeniami i obserwacjami oraz dyskutowały o emocjach towarzyszących im podczas wędrówki. Podczas praktycznych zajęć dzieci dzieliły się swoimi osobistymi doświadczeniami radości i smutku, wyrażały emocje na twarzach. „Emocjonalnym” warsztatom towarzyszyła także gra Memo, która uczy świadomości swoich własnych uczuć, rozpoznawania emocji u innych oraz radzenia sobie z nimi w różnych sytuacjach. Memo pomaga również w rozwijaniu empatii i umiejętności komunikacji emocjonalnej.
Brawo 👏👏👏 „Łobudziaki” za aktywny udział w zajęciach!
 
A. Szczepańska

Czytaj więcej: Rozmawiamy o emocjacj

Zajęcia ze strzelectwa

Czytaj więcej: Zajęcia ze strzelectwa

Zgodnie z wytycznymi podstawy programowej z zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, uczniowie kl. VIIIa wraz z nauczycielem przedmiotu wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Sigma Shooting w ramach realizacji PROGRAMU „START DO STRZELECTWA”. Warsztaty teoretyczno – praktyczne odbyły się na jedynej w powiecie bełchatowskim, a działającej w Zelowie, profesjonalnej strzelnicy. To wyjątkowe miejsce oferuje 8 stanowisk pneumatycznych 10m zgodnych z wymaganiami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz tory treningowe zgodne z zasadami AA IPSC Polska. Strzelnica dysponuje również wypożyczalnią niezbędnego do ćwiczeń sprzętu.
Uczniowie swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczęli od zapoznania się z regulaminem strzelnicy, a następnie budową broni oraz zasadami bezpiecznego posługiwania się nią. W praktycznej części zajęć każdy z ósmoklasistów mógł oddać strzał z różnego rodzaju broni.
Ćwiczenia na strzelnicy okazały się niezwykle ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów!
Dziękujemy 🤝 Sigma Shooting za super przyjęcie, przekazane wiadomości i możliwość kształtowania wśród młodzieży takich cech jak „dyscyplina” i „precyzja”, których strzelectwo wymaga bezwzględnie👍💪
Mamy nadzieję…do następnego spotkania!
 
A. Palusik

Czytaj więcej: Zajęcia ze strzelectwa

Uważność Żabki - zajęcia metodą Eline Snel

Czytaj więcej: Uważność Żabki - zajęcia metodą Eline Snel

Współczesne dzieci atakowane są wielką ilością bodźców: smartfony, tablety, gry i inne rozpraszacze wpływają znacząco na ich umiejętność koncentrowania się. Są równie zestresowane, co dorośli. Niektóre miewają, z powodu stresu, kłopoty z zaśnięciem. Inne odczuwają ciągły niepokój. Jak zatrzymać wir myśli, gdzie szukać „przycisku pauzy”? Rodzice i nauczyciele czują się często zupełnie bezradni wobec tego problemu. Metoda Eline Snel jest wprost inspirowana metodą uważności (mindfulness). Opiera się na ćwiczeniach oddechowych, które pomagają się stopniowo skupić na tu i teraz i nabrać dystansu w stosunku do odczuwanego niepokoju i krążących w głowie zmartwień.
Uważność to odczuwanie promieni słońca na skórze i słonych kropli spływających po policzku. Odczuwanie w ciele rozdrażnienia, radości i dyskomfortu w chwilach, kiedy się pojawiają, bez konieczności reagowania czy natychmiastowego wyrażania tego, co się myśli. Uważność to bycie obecnym w tym, co jest teraz. W każdym momencie.
Podczas przeprowadzonych, w szkolnym ogrodzie „Botaniku pod dębem”, ćwiczeń z pedagogiem specjalnym - dzieci uczyły się wyciszenia, świadomego reagowania oraz spokoju. Zajęcia warsztatowe z UWAŻNOŚCI przypadły wszystkim do gustu i owocowały dużym zaangażowaniem, ciekawością, poznaniem korzyści dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego.
 
A. Szczepańska
pedagog specjalny

Czytaj więcej: Uważność Żabki - zajęcia metodą Eline Snel

Zaczarowana zagroda – projekt w kl. IIa

Czytaj więcej: Zaczarowana zagroda  – projekt w kl. IIa

🐧🌐🪄🤍🐧🖤🪄🌐    🐧    🌐🪄🤍🐧🖤🪄🌐
Uczniowie kl. IIa zakończyli pracę nad projektem, którego tematem były bieguny ziemskie, a w szczególności Antarktyda i żyjące na niej zwierzęta. Przy tej okazji omówiona została lektura Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”. Wszystkim bardzo spodobały się przygody pomysłowych pingwinków Adeli obserwowanych przez badaczy mieszkających w stacji badawczej na Antarktydzie. Dzieci zafascynowane przedstawionymi w książce wydarzeniami, z różnych materiałów plastycznych, wykonały postać głównego bohatera – pingwina Elegancika oraz makietę Antarktydy - miejsca, w którym mieszkał. Zwieńczeniem prac projektowych była zabawa z pingwinkiem metodą Quiver – interaktywnych kolorowanek.
Zapraszamy do galerii prac uczniów👇
 
B. Stępień

Czytaj więcej: Zaczarowana zagroda  – projekt w kl. IIa

Szkolne Kółko Robótek Ręcznych!

Czytaj więcej: Szkolne Kółko Robótek Ręcznych!

🧵🪡🧶🧷✂️🧷🧶🪡    🧵    🪡🧶🧷✂️🧷🧶🪡🧵
W każdy wtorek na 6 godzinie lekcyjnej, chętne dzieci będą miały możliwość nauczenia się szydełkowania, dziergania na drutach oraz szycia na maszynie.
Pierwsze warsztaty już za nami - nauka trzymania szydełka i podstawowy łańcuszek.
Brawo byliście bardzo dzielni!!! 👍 💪 🤝 👏
Zapraszamy chętnych, wkrótce pochwalimy się kolejnymi umiejętnościami!
 
D. Badziak

Czytaj więcej: Szkolne Kółko Robótek Ręcznych!

Ferie zimowe rozpoczęte!

Czytaj więcej: Ferie zimowe rozpoczęte!

Drodzy Uczniowie!
Życzymy Wam aktywnego, bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych! Wspaniałych przygód, nowych znajomości ale również nadrobienia domowych zaległości, znalezienia czasu na to, co może dawno odłożyliście na tzw. "później".
Wracajcie do szkoły pełni energii oraz zapału do nauki i podejmowania nowych edukacyjnych wyzwań!
Do zobaczenia 12 lutego!


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

645324
DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj823
Bieżący tydzieńBieżący tydzień538
Bieżący miesiącBieżący miesiąc11835
WszystkichWszystkich645324