adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Akcja GÓRA GROSZA zakończona!

Czytaj więcej: Akcja GÓRA GROSZA zakończona!

Z początkiem czerwca 2021 roku została zakończona w naszej szkole charytatywna akcja zbierania drobnych monet (od 1gr do 5zł) w ramach XXI  edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zbieranie funduszy dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci, placówek opiekuńczo – wychowawczych i grup usamodzielniania się młodzieży z domów dziecka. W tym roku szkolnym zbieraniem i liczeniem monet zajęli się uczniowie kl. VIIIa. Efektem zbiórki było pozyskanie 160 zł na szczytny cel. Dziękujemy  wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję!

Pedagog szkolny - Monika Kazimierczak 

Czytaj więcej: Akcja GÓRA GROSZA zakończona!

DZIEŃ DZIECKA - ZDROWO I SPORTOWO!

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA - ZDROWO I SPORTOWO!

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Już po pierwszej godzinie zajęć edukacyjnych wszyscy uczniowie udali się nad zalew "Patyki", aby zdrowo i sportowo spędzić ten wyjątkowy czas. Reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w biegach przełajowych na różnych dystansach. Po zaciętej walce pierwsze miejsca zajęli: Lena Woźniak, Adam Skowroński, Kacper Górecki, Alicja Kotlarek, Oskar Górecki, Karolina Michalak, Maciej Martyniak, Aleksandra Puchalska, Kacper Dałek i Katarzyna Domagała. Po uhonorowaniu zwycięzców wszyscy wrócili do szkoły, aby świętować z wychowawcami w "Botaniku pod dębem" oraz salach lekcyjnych. Na najmłodszych z oddziału przedszkolnego czekała miła niespodzianka - dzieci odwiedził p. Tomasz Jachymek Burmistrz Zelowa wraz z p. Iloną Wańdoch kierownikiem Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia UM w Zelowie i przekazał milusińskim drobne słodkości. 
Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców, która ufundowała słodycze i napoje dla wszystkich uczniów z okazji ich święta.

K. Klemczak

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA - ZDROWO I SPORTOWO!

Na mecie Akademii Bezpiecznego Puchatka

Czytaj więcej: Na mecie Akademii Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie kl. Ia ukończyli realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem programu była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Podczas zajęć uczniowie zapoznawali się z tematyką związaną z bezpieczeństwem dzieci na drogach, w domu, w szkole oraz w Internecie. Podsumowaniem „Puchatkowych” działań był udział najmłodszych w Teście Bezpieczeństwa o formie multimedialnej, który został przeprowadzony w ramach zajęciach informatycznych. Po wykonaniu wszystkich testowych zadań,  dzieci mogły ujrzeć swój wynik. Z przyjemnością informujemy, że wszyscy pierwszoklasiści ukończyli test udzielając na pytania poprawnych odpowiedzi. Szkole został przyznany certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniom pamiątkowe dyplomy. Gratulacje dla Pierwszaków! Bądźcie zawsze bezpieczni!

M. Kazimierczak

Czytaj więcej: Na mecie Akademii Bezpiecznego Puchatka

W szkolnym ogrodzie

Czytaj więcej: W szkolnym ogrodzie

Do szkolnego „Botanika pod dębem” zawitała wiosna z całą mocą, a powrót do szkoły najmłodszych uczniów stał się okazją do przeprowadzenia praktycznych zajęć ogrodniczych w punkcie dydaktycznym powstałym dzięki dotacji WFOŚiG w Łodzi. 

Czytaj więcej: W szkolnym ogrodzie

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie udowodnili, że są miłośnikami przyrody i dbają o dobro naszej planety Ziemi. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, dzieci zaangażowały się w szereg działań promujących ekologiczny styl życia.

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Ziemia w Układzie Słonecznym

Czytaj więcej: Ziemia w Układzie Słonecznym

Uczniowie klasy 3a, zgłębiając tajemnice kosmosu, zakończyli właśnie realizację projektu klasowego pn. „W układzie słonecznym”. Wykonali oni makiety Układu Słonecznego oraz prace przedstawiające własny lot w kosmos. Do tego zadania wykorzystali m.in. płyty drewniane, styropian, różnej wielkości kule styropianowe, gazety, modelinę, wykałaczki, druciki. Planety natomiast pomalowali tak, by przypominały te prawdziwe obiekty. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ruchów Ziemi, zaginionych pór roku w Polsce, poznały strukturę 8 planet Układu Słonecznego i przyswoiły wiele innych ciekawych informacji dotyczących naszego globu. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

D. Drzewosz

Czytaj więcej: Ziemia w Układzie Słonecznym

"MARZANNA" Zimowa Panna

 Czytaj więcej:

Ostatni tydzień nauki stacjonarnej przedszkolaki rozpoczęły symbolicznym pożegnaniem zimy i powitaniem upragnionej wiosny. Po zapoznaniu się z gawędą o Marzannie, wspólnie zaprojektowali i wykonali kukłę. Z uwagi na aspekty ekologiczne, odchodząc od tradycji palenia i zatapiania kukiełki w wodzie, powitaliśmy wiosnę symbolicznym pochodem. Uroczyście wyprowadziliśmy "Zimową pannę" z sali na boisko szkolne, gdzie Marzanna została wysłana na „długi urlop"! A wróci do nas…dopiero w chłodniejsze dni.

M. Jaszczak

Czytaj więcej: "MARZANNA" Zimowa Panna

POZNAJ ZANIM OCENISZ

Czytaj więcej: POZNAJ ZANIM OCENISZ

Okazją do poruszenia tematów związanych z tolerancją i niepełnosprawnością stał się w naszej szkole Światowy  Dzień Zespołu Downa obchodzony na całym świecie  21 marca. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Organizując tematyczne warsztaty edukacyjne, nasza szkoła również przystąpiła do promowania praw osób z Zespołem Downa i ich  pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Przybliżając kwestie niepełnosprawności - dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I-III, zapoznały się również z problemami  osób niewidomych oraz rolą  psa przewodnika.  W bogatym programie zajęć  znalazły  się: prezentacja multimedialna  o różnorodności niepełnosprawności, film o psie przewodniku, quiz na temat faktów i mitów dotyczących tresury i pracy  psa przewodnika, ćwiczenia interaktywne dotyczące zmysłów, zapoznanie uczniów z językiem migowymi  i alfabetem Braille'a, zadania plastyczne oraz pokaz kolorowych skarpetek. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i zgodnie potwierdzili potrzebę omawiania tak ważnych tematów społecznych. Dzieci dokonały oceny zajęć, nagradzając Panie prowadzące warsztaty gromkimi brawami!

M. Jaszczak, M. Kazimierczak 

Czytaj więcej: POZNAJ ZANIM OCENISZ

Bliżej Irlandii. Dzień Świętego Patryka

 Czytaj więcej: Bliżej Irlandii. Dzień Świętego Patryka

17 marca Irlandczycy hucznie obchodzą święto swojego patrona St. Patrick’s Day. Po raz pierwszy w szkole obchodziliśmy je i MY. W ramach realizacji treści programowych z języka angielskiego uczniom przybliżono historię Irlandii - zielonej wyspy, ciekawostki związane z tym krajem oraz postać samego biskupa. Podczas irlandzkiego spotkania Pani Urszula Borowska przedstawiła tematyczną prezentację multimedialną, następnie zaprosiła uczniów do guizu wiedzowego. Każdy uczestnik musiał przekłuć balon i udzielić poprawnej odpowiedzi na przeczytane mu pytanie, by móc zdobyć koniczynkę – symbol Irlandii, jako formę przyznanego punktu.

Czytaj więcej: Bliżej Irlandii. Dzień Świętego Patryka


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

171050
DzisiajDzisiaj316
WczorajWczoraj413
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1194
Bieżący miesiącBieżący miesiąc8219
WszystkichWszystkich171050