ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

b_400_400_16777215_00_images_stories_zzycia_akcje_DzienZiemi1.jpg

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie udowodnili, że są miłośnikami przyrody i dbają o dobro naszej planety Ziemi. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, dzieci zaangażowały się w szereg działań promujących ekologiczny styl życia.

"Łobudziaki" z oddziału przedszkolnego wzięły udział w tematycznych zajęciach edukacyjnych. Po obejrzeniu proekologicznej bajki, przygotowały plakat przyjaciół przyrody, a następnie wcieliły się w poszukiwaczy skarbów Ziemi. Pierwszoklasiści, korzystając ze słonecznej pogody, wyszli w „teren”, by zadbać o czystość i porządek w swoich przydomowych ogródkach i pobliskich lasach. Zajęli się sadzeniem roślin, zbieraniem śmieci i ich segregacją. Ze znalezionych patyczków układali napisy z hasłami święta Ziemi. Uczniowie kl. II przygotowali dla Ziemi kolorowe kwiaty oraz wiersze, nawołujące do ratowania jej od wszelkich zanieczyszczeń. Trzecioklasiści natomiast, jako najstarsi przedstawiciele przyjaciół przyrody, wystosowali apel do rodziców, kolegów i koleżanek pn. „Dobro Ziemi jest w naszych rękach”. Prezentację "Łobudziaków", wierszy uczniów kl. II oraz apelu uczniów kl. III możemy odsłuchać w poniżej zamieszczonych nagraniach. Uczniowie kl. II i III, w ramach edukacji informatycznej, zaprojektowali także wirtualne plakaty z hasłami promującymi działania „bio” i „eko”. PAMIĘTAJMY: SZANUJMY naszą ZIEMIĘ, DBAJMY o nią, udzielają RATUNKU, kiedy woła o POMOC! Gratulujemy wszystkim uczniom wielkiego zaangażowania w promowanie postaw proekologicznych. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac oraz filmików.
Obchody Dnia Ziemi "u Łobudziaków" z oddziału przedszkolnego
Wiersze dla Ziemi w wykonaniu uczniów kl. II