MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

b_400_400_16777215_00_images_stories_zzycia_akcje_KR.jpg

Międzynarodowy Dzień Kropki, który przypada 15 września, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach i konkursach, które pomogły im odkrywać ich talenty, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. Obchody Dnia Kropki rozpoczęły się od obejrzenia  filmu  nagranego na podstawie wydanej w 2003 roku książki dla dzieci Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”, czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Zainspirowani filmem, przedszkolaki i najmłodsi uczniowie, z ochotą uczestniczyli w dalszej części obchodów tego wyjątkowego dnia. A działo się wiele, ponieważ był pokaz kropkowej mody, odbyło się budowanie i przekazywanie sobie kuli uczuć, poszukiwanie kropek w przyszkolnym ogrodzie oraz rysowanie najładniejszej kropki. Uczniowie klasy drugiej stworzyli galerię prac kropkowego alfabetu. Z zapałem kolorowali litery, wyśpiewując jednocześnie piosenkę o małej Vashti. Wielkim zaskoczeniem okazała się wizyta gościa ze swoim jednośladem o czarno - srebrnych kropkach. Niezwykły motor wzbudził ogromne zainteresowanie zwłaszcza u chłopców, którzy usłyszawszy jego warkot na szkolnym boisku, zapragnęli na nim zasiąść i dumnie zaprezentować własną kropkę. Na uczestników kropkowego wydarzenia czekał również słodki poczęstunek, który zawierał przekąski w kształcie kropek!
Dzień Kropki pozostawił u wszystkich wiele miłych wrażeń i pozytywnych emocji.
Wszystkim uczestnikom akcji życzymy dalszego rozwoju uzdolnień i pasji.

M. Jaszczak/M. Kazimierczak/B. Stępień/D. Drzewosz