adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

SZKOLNE OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT

Czytaj więcej: SZKOLNE OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT

5 maja – tuż po powrocie do nauki stacjonarnej uczniów klas I-III - odbyła się w naszej szkole akademia z okazji obchodów świąt majowych, upamiętniająca między innymi 230. rocznicę uchwalenia ustawy rządowej zwanej Konstytucją 3 Maja, pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. W tak ważnym dniu wychowankowie oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III prezentowali się niezwykle uroczyście w swych galowych strojach ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi i Hymnu, dzieci z powagą i dumą recytowały wiersze i wierszyki patriotyczne oraz śpiewały pieśni o naszej Ojczyźnie. Tego dnia wszyscy przeżyli cenną lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego. Majowe świętowanie na długo pozostanie w pamięci „Małych – Wielkich Patriotów”.

Wychowawcy oddziałów 0-III

Przedszkolaki_obchody majowych świąt 

Czytaj więcej: SZKOLNE OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

Czytaj więcej: WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

„Witaj Majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj”.
Te słowa, ,,Mazurka 3 maja” co roku wybrzmiewają podczas uroczystego apelu. Pieśń przywołuje pamięć Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie. W tym roku obchodzimy 230. rocznicę jej uchwalenia. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia zamieszczonego nagrania „zdalnej akademii” w wykonaniu naszych uczniów, jak również do galerii prac uczniów, którzy postanowili uroczyści obchodzić „majowe” święta:
1 Maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy - Święto Pracy
2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 Maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja - Święto Konstytucji 3 Maja

B. Stępień, M. Brzozowska

Uczniowie_3 MAJA 2021

Czytaj więcej: WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM

Czytaj więcej: KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM

Dzień Babci i Dziadka to święto, które stało się tradycją naszej szkoły. Teraz, gdy trwa pandemia, niestety nie możemy spotkać się w szkole, jednak nas to nie zniechęca, ponieważ najmłodsi uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają o najdroższych Babciach i Dziadkach. Z wielkim zaangażowaniem i radością przygotowywały dla nich upominki i laurki oraz nagrywały występy artystyczne, by Dziadkowie bezpiecznie mogli obejrzeć swoje pociechy on-line. W tym szczególnym czasie pragnęły podziękować za ofiarowaną im miłość oraz wyrazić wdzięczność za trud i oddanie. 
Zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków do obejrzenia galerii zdjęć
oraz występów swoich wnucząt w wersji on-line na szkolnym Facebooku.
https://fb.watch/3b812raEUt/

https://fb.watch/3b83BkRLKo/

https://fb.watch/3b8kq-2OZN/

 

Wychowawczynie oddziałów 0-3 

Czytaj więcej: KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM

UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

Czytaj więcej: UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

8 października 2020 r. dzieci z klasy Ia zostały uroczyście Pasowane na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach z Filią w Bujnach Szlacheckich. Oficjalnie stali się oni prawomocnymi członkami społeczności szkolnej. W tym trudnym dla wszystkich czasie pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. W obecności dyrektora szkoły - pani Bernadety Jóźwiak, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanek, najmłodsi złożyli swoje przyrzeczenie, po czym zostali pasowani na uczniów. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Pierwszoklasistom życzymy wielu radosnych dni, wspaniałych szkolnych znajomości oraz łatwości w przyswajaniu wiedzy i samych sukcesów!

 M. Kazimierczak 

Czytaj więcej: UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Nowy rok szkolny 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach został zainagurowany 1 września 2020 r. w obecności uczniów oraz kadry pedagogicznej. W związku z panującą pandemią oraz koniecznością przestrzegania bezpiecznych wytycznych sanitarnych, uroczystość nie mogła przebiegać w tradycyjny sposób. Pani Dyrektor powitała uczniów w sali gimnastycznej, po czym odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych. Ciesząc się z możliwości  wspólnego pobytu w szkole oraz powrotu do tradycyjnej formy nauczania, życzymy Wam Drodzy Uczniowie wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów, sukcesów w nauce, budowania pozytywnych relacji koleżeńskich oraz zdrowia i pogody ducha przez cały rok szkolny. 

red. D. Drzewosz

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Czytaj więcej: Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

DYREKTOR SZKOŁY WRAZ Z RADĄ PEDAGOGICZNĄ
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA INAUGURACJĘ ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO W ŁOBUDZICACH,
KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA 2020 R. O GODZ. 9.30 NA SALI GIMNASTYCZNEJ SZKOŁY.
WEJŚCIE DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ UCZNIÓW KL. I - VIII
NA SALĘ GIMNASTYCZNĄ, ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W ODDZIELNYCH GRUPACH KLASOWYCH
POD OPIEKĄ WYCHOWAWCY KLASY Z ZACHOWANIEM BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI.

MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO ZOSTANIE ODPRAWIONA
O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PW. ŚW. WAWRZYŃCA W ŁOBUDZICACH.

HARMONOGRAM dowozu i odwozu uczniów w dniu 01.09.2020 r. (kliknij!)

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca zakończyliśmy obowiązkowe zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. Z jednej strony był to  rok niełatwy, bo od marca nauczanie było prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość,  z drugiej zaś to rok pełen sukcesów naszych uczniów, o których dziś mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę ósmoklasistów. 
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do rodziców, którzy Was wspierali, pomagali, stawiali także oczekiwania wobec nas – nauczycieli, którym chcieliśmy jak najlepiej sprostać. 
Drodzy uczniowie, odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Życzymy Wam udanych wakacji, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. 

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

PIERWSZY BAL ÓSMOKLASISTÓW

Czytaj więcej: PIERWSZY BAL ÓSMOKLASISTÓW

Po dwudziestu latach w murach Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego  w Łobudzicach  rozbrzmiały ponownie takty poloneza, bowiem 15 lutego 2020 roku uczniowie ostatniej klasy rozpoczęli swój Bal Ósmoklasistów. Pięknie ustrojona sala gimnastyczna podkreślała niesamowity nastrój balu, a wytwornie zatańczony polonez został nagrodzony gromkimi oklaskami. Po części oficjalnej nadszedł czas na świętowanie w gronie przyjaciół. Uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję zatańczyć do ulubionych utworów, skosztować wielu niecodziennych potraw przygotowanych przez rodziców, jak również obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą czasy beztroskiego dzieciństwa uczniów. Tego wieczoru młodzież dała się porwać muzyce, zapominając na kilka godzin o nauce i przygotowaniach do ważnego w ich życiu egzaminu.
Dziękujemy WSPANIAŁYM RODZICOM oraz WYCHOWAWCZYNI KLASY za te wyjątkowe chwile i wspólnie spędzony czas.

red. D. Drzewosz

Czytaj więcej: PIERWSZY BAL ÓSMOKLASISTÓW


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

138723
DzisiajDzisiaj106
WczorajWczoraj357
Bieżący tydzieńBieżący tydzień448
Bieżący miesiącBieżący miesiąc6838
WszystkichWszystkich138723