adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca zakończyliśmy obowiązkowe zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. Z jednej strony był to  rok niełatwy, bo od marca nauczanie było prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość,  z drugiej zaś to rok pełen sukcesów naszych uczniów, o których dziś mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę ósmoklasistów. 
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do rodziców, którzy Was wspierali, pomagali, stawiali także oczekiwania wobec nas – nauczycieli, którym chcieliśmy jak najlepiej sprostać. 
Drodzy uczniowie, odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Życzymy Wam udanych wakacji, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. 

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

PIERWSZY BAL ÓSMOKLASISTÓW

Po dwudziestu latach w murach Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego  w Łobudzicach  rozbrzmiały ponownie takty poloneza, bowiem 15 lutego 2020 roku uczniowie ostatniej klasy rozpoczęli swój Bal Ósmoklasistów. Pięknie ustrojona sala gimnastyczna podkreślała niesamowity nastrój balu, a wytwornie zatańczony polonez został nagrodzony gromkimi oklaskami. Po części oficjalnej nadszedł czas na świętowanie w gronie przyjaciół. Uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję zatańczyć do ulubionych utworów, skosztować wielu niecodziennych potraw przygotowanych przez rodziców, jak również obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą czasy beztroskiego dzieciństwa uczniów. Tego wieczoru młodzież dała się porwać muzyce, zapominając na kilka godzin o nauce i przygotowaniach do ważnego w ich życiu egzaminu.
Dziękujemy WSPANIAŁYM RODZICOM oraz WYCHOWAWCZYNI KLASY za te wyjątkowe chwile i wspólnie spędzony czas.

red. D. Drzewosz

Czytaj więcej: PIERWSZY BAL ÓSMOKLASISTÓW

W DRODZE DO BETLEJEM...

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Nie inaczej było w tym roku szkolnym. 17 grudnia w pięknie udekorowanej sali mali artyści zaprezentowali program artystyczny „W drodze do Betlejem”. Jasełka rozpoczęli od opowieści, jak łatwo w codziennym zabieganiu przeoczyć przyjście Boga i nie dostrzec go w wędrowcu, który puka do drzwi. Maryja i Józef, szukający schronienia na noc, nie otrzymują go od nikogo. Drzwi zatrzaskują mu m. in. naukowiec, artystka, bankier, modelka czy księgowa. Każda z postaci skupiona jest tylko na sobie. Po bezowocnych poszukiwaniach schronienia Rodzina Święta nocuje w stajni, gdzie przybywają kolejno aniołowie, pasterze i trzej mędrcy. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu najmłodszych, które napełniły widzów świąteczną atmosferą. 

Czytaj więcej: W DRODZE DO BETLEJEM...

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

Od 18 lat nasza szkoła nosi imię Janusza Kusocińskiego – wybitnego lekkoatlety i olimpijczyka, zamordowanego przez hitlerowców w 1940 roku w Palmirach. 29 listopada 2019 r. obchodziliśmy rocznicę nadania szkole tego zaszczytnego imienia. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, bowiem Rada Rodziców z przedstawicielami: panią Agnieszką Rogut, panią Anną Bartecką i panią Urszulą Martyniak przekazała na ręce dyrektora pani Bernadety Jóźwiak sztandar SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO W ŁOBUDZICACH - symbol tradycji i historii. Poczet sztandarowy będzie dumnie reprezentował naszą szkołę w czasie uroczystości szkolnych i lokalnych,  za co wyrażamy szczególną wdzięczność przyjaciołom  i sponsorom, którzy ufundowali sztandar.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

SZKOŁA DO HYMNU!

8 listopada 2019 roku o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele, pracownicy Szkoły Podstawowej w Łobudzicach oraz przybyli rodzice odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. W ten sposób rozpoczęliśmy uroczystość upamiętniającą rocznicę zakończenia I wojny światowej i odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie klasy V i VII z panem Damianem Głowińskim i panią Bożeną Stępień przygotowali montaż słowno-muzyczny.

Uroczystość miała wyjątkowy charakter, bowiem Rada Rodziców z przedstawicielami: panią Agnieszką Rogut, panią Anną Bartecką i panią Urszulą Martyniak przekazała sztandar SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO W ŁOBUDZICACH, symbol tradycji i historii naszej szkoły.

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: SZKOŁA DO HYMNU!

WITAMY W SZKOLE!

W radosnej, kolorowej, pełnej pozytywnej energii i uśmiechniętych twarzy dzieci - Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińśkiego w Łobudzicach, drugiego września zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020.

Jutro zabrzmi pierwszy dzwonek po słonecznych wakacjach. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce, radości ze zdobywania wiedzy oraz wspaniałych relacji koleżeńskich.

 POWODZENIA!!! 

D. Drzewosz 

Czytaj więcej: WITAMY W SZKOLE!

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

DYREKTOR SZKOŁY WRAZ Z RADĄ PEDAGOGICZNĄ

ZAPRASZAJĄ NA INAUGURACJĘ  ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

W ŁOBUDZICACH, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ

2 WRZEŚNIA 2019 ROKU O GODZ. 9.00

NA SALI GIMNASTYCZNEJ.

Harmonogram dowozu uczniów do szkoły i odwozu uczniów ze szkoły 

obowiązujący od września 2019 r. do grudnia 2019 r. znajduje się w zakładce "DOWÓZ"

Uwaga: Odwóz uczniów ze szkoły w dniu 2 września 2019 r. po uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 - nastąpi o godz. 10.30.

 

ŻEGNAMY GIMNAZJALISTÓW!

19 czerwca 2019 r. uroczyście pożegnaliśmy ostatni rocznik uczniów Gimnazjum im. J. Kusocińskiego z oddziałami integracyjnymi w Łobudzicach.  Naszą szkołę ukończyło 1411 uczniów z 18 roczników, wśród nich wielu laureatów i zwycięzców ogólnopolskich konkursów, wspaniałych sportowców, artystów, ludzi o nietuzinkowych osobowościach.  Podziękowaliśmy ostatniemu rocznikowi - wyróżniającym się absolwentom, zwycięzcom konkursów, przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, harcerzom i naszym najmłodszym- uczniom klasy I i II szkoły podstawowej. Podczas uroczystej gali „Janusze 2019” nagrody otrzymali również ci gimnazjaliści, którzy zapisali się w pamięci kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły, m. in. gwiazdy szkolnej sceny, wielcy myśliciele, papużki – nierozłączki, dowcipnisie, mistrzowie uśmiechu czy punktualności.  Laureaci otrzymywali pamiątkowe statuetki z rąk Karola Stasburgera, Magdy Gessler, Roberta Makłowicza, Mateusza Morawieckiego czy Ojca Mateusza. Gimnazjalistów pożegnali też wierszem i piosenką najmłodsi. Nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli, rodziców, przyjaciół szkoły, a także organu prowadzącego, który reprezentowała pani Anetta Mądry – z- ca Burmistrza Zelowa.

Absolwentom życzymy osiągnięcia wymarzonych sukcesów i znalezienia własnej drogi życiowej – POWODZENIA! Wszystkim uczniom życzymy – bezpiecznych, słonecznych wakacji!

M. Brzozowska

Czytaj więcej: ŻEGNAMY GIMNAZJALISTÓW!


Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj8
Bieżący tydzień78
Bieżący miesiąc98
Wszystkich66403