adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Czytaj więcej: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

25 czerwca 2021 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Był to rok niezwykle trudny, ponieważ uczniowie w większości uczyli się w sposób zdalny i byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami.  Mimo to, uzyskali dobre wyniki w nauce i wszyscy otrzymali promocję. Świadectwa z wyróżnieniem, gratulacje i piękne książki przyjęło 15 uczniów. Nagrody czekały też dla dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klas I-III, członków Samorządu Uczniowskiego i laureatów szkolnych konkursów. Były również okolicznościowe przemówienia, występ ósmoklasistów i ich młodszych kolegów, którzy pożegnali absolwentów.

Czytaj więcej: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

ZAKOŃCZENIE OBOWIĄZKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE OBOWIĄZKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO W ŁOBUDZICACH Z FILIĄ W BUJNACH SZLACHECKICH INFORMUJE, ŻE UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE OBOWIĄZKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 ODBĘDZIE SIĘ 25 CZERWCA 2021 R. O GODZ. 9.OO W "EKOPRACOWNI POD CHMURKĄ" W SZKOLE W ŁOBUDZICACH. 

 

UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI CHEMICZNO-FIZYCZNEJ I PLACU ZABAW

Czytaj więcej: UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI CHEMICZNO-FIZYCZNEJ I PLACU ZABAW

18 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni chemiczno - fizycznej oraz placu zabaw. Zaproszeni goście: ksiądz proboszcz parafii pw. Świętego Wawrzyńca w Łobudzicach-Mirosław Simka, Burmistrz Zelowa-Tomasz Jachymek, Sekretarz Miasta-Krzysztof Borowski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury Sportu i Zdrowia UM w Zelowie-Ilona Wańdoch, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Zelowie-Anna Bartecka, Zastępca Naczelnika OSP w Łobudzicach-Krzysztof Rogut, sołtys wsi Łobudzice-Mirosław Fronczak oraz przedstawiciele Rady Rodziców i przyjaciele szkoły dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, a następnie w nowoutworzonej pracowni wzięli udział w pokazowej lekcji chemii i fizyki przygotowanej przez ósmoklasistów.

Czytaj więcej: UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI CHEMICZNO-FIZYCZNEJ I PLACU ZABAW

SZKOLNE OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT

Czytaj więcej: SZKOLNE OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT

5 maja – tuż po powrocie do nauki stacjonarnej uczniów klas I-III - odbyła się w naszej szkole akademia z okazji obchodów świąt majowych, upamiętniająca między innymi 230. rocznicę uchwalenia ustawy rządowej zwanej Konstytucją 3 Maja, pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. W tak ważnym dniu wychowankowie oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III prezentowali się niezwykle uroczyście w swych galowych strojach ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi i Hymnu, dzieci z powagą i dumą recytowały wiersze i wierszyki patriotyczne oraz śpiewały pieśni o naszej Ojczyźnie. Tego dnia wszyscy przeżyli cenną lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego. Majowe świętowanie na długo pozostanie w pamięci „Małych – Wielkich Patriotów”.

Wychowawcy oddziałów 0-III

Przedszkolaki_obchody majowych świąt 

Czytaj więcej: SZKOLNE OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

Czytaj więcej: WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

„Witaj Majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj”.
Te słowa, ,,Mazurka 3 maja” co roku wybrzmiewają podczas uroczystego apelu. Pieśń przywołuje pamięć Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie. W tym roku obchodzimy 230. rocznicę jej uchwalenia. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia zamieszczonego nagrania „zdalnej akademii” w wykonaniu naszych uczniów, jak również do galerii prac uczniów, którzy postanowili uroczyści obchodzić „majowe” święta:
1 Maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy - Święto Pracy
2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 Maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja - Święto Konstytucji 3 Maja

B. Stępień, M. Brzozowska

Uczniowie_3 MAJA 2021

Czytaj więcej: WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM

Czytaj więcej: KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM

Dzień Babci i Dziadka to święto, które stało się tradycją naszej szkoły. Teraz, gdy trwa pandemia, niestety nie możemy spotkać się w szkole, jednak nas to nie zniechęca, ponieważ najmłodsi uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają o najdroższych Babciach i Dziadkach. Z wielkim zaangażowaniem i radością przygotowywały dla nich upominki i laurki oraz nagrywały występy artystyczne, by Dziadkowie bezpiecznie mogli obejrzeć swoje pociechy on-line. W tym szczególnym czasie pragnęły podziękować za ofiarowaną im miłość oraz wyrazić wdzięczność za trud i oddanie. 
Zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków do obejrzenia galerii zdjęć
oraz występów swoich wnucząt w wersji on-line na szkolnym Facebooku.
https://fb.watch/3b812raEUt/

https://fb.watch/3b83BkRLKo/

https://fb.watch/3b8kq-2OZN/

 

Wychowawczynie oddziałów 0-3 

Czytaj więcej: KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM

UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

Czytaj więcej: UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

8 października 2020 r. dzieci z klasy Ia zostały uroczyście Pasowane na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach z Filią w Bujnach Szlacheckich. Oficjalnie stali się oni prawomocnymi członkami społeczności szkolnej. W tym trudnym dla wszystkich czasie pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. W obecności dyrektora szkoły - pani Bernadety Jóźwiak, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanek, najmłodsi złożyli swoje przyrzeczenie, po czym zostali pasowani na uczniów. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Pierwszoklasistom życzymy wielu radosnych dni, wspaniałych szkolnych znajomości oraz łatwości w przyswajaniu wiedzy i samych sukcesów!

 M. Kazimierczak 

Czytaj więcej: UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Nowy rok szkolny 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach został zainagurowany 1 września 2020 r. w obecności uczniów oraz kadry pedagogicznej. W związku z panującą pandemią oraz koniecznością przestrzegania bezpiecznych wytycznych sanitarnych, uroczystość nie mogła przebiegać w tradycyjny sposób. Pani Dyrektor powitała uczniów w sali gimnastycznej, po czym odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych. Ciesząc się z możliwości  wspólnego pobytu w szkole oraz powrotu do tradycyjnej formy nauczania, życzymy Wam Drodzy Uczniowie wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów, sukcesów w nauce, budowania pozytywnych relacji koleżeńskich oraz zdrowia i pogody ducha przez cały rok szkolny. 

red. D. Drzewosz

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

152885
DzisiajDzisiaj171
WczorajWczoraj320
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1187
Bieżący miesiącBieżący miesiąc1480
WszystkichWszystkich152885