adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    dyrektor szkoły:

    tel. (44) 634-10-12


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

19 lutego odbyła się kolejna wycieczka uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego do Gigantów Mocy w Bełchatowie na spektakl "Smocze Opowieści - O tym, jak smok Heniek bajki czytał". Następnym etapem wyjazdu były odwiedziny Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie i przekazanie potrzebującym zwierzakom karmy oraz koców. Zarówno spektakl, jak i wizyta w schronisku bardzo podobały się dzieciom.

M. Kazimierczak

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

WROCŁAWSKIE SPEKTAKLE TEATRALNE W MCK W BEŁCHATOWIE

29 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach granych przez aktorów Teatru Edukacji Wrocław "In - Art" w MCK „Giganty Mocy” w Bełchatowie. Młodsi uczniowie z oddziałów 0-III obejrzeli „Przygody Wilka i Zająca”, teatralną wersję kultowej bajki z lat 80 – tych, w której gburowaty Wilk próbuje dopaść sympatycznego Zająca. Bajkowe kostiumy, sugestywna muzyka, żywe interakcje z najmłodszą publicznością sprawiły, że sztuka bardzo podobała się dzieciom. Starsi uczniowie z oddziałów IV-VII obejrzeli spektakl „Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne”. Aktorzy zaproponowali widzom nowatorski wgląd w arkana Biblii, bez moralizatorskiego tonu, ukazując na nowo bogactwo charakterów, zdarzeń i postaci biblijnych. 

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: WROCŁAWSKIE SPEKTAKLE TEATRALNE W MCK W BEŁCHATOWIE

PRZEDŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA

12 grudnia wybraliśmy się na przedświąteczną wycieczkę do kina Helios w Bełchatowie. Młodsze dzieci obejrzały bajkę animowaną „Kraina Lodu 2”, by poznać dalsze losy głównych bohaterek Elzy i Anny, natomiast starsi uczniowie wybrali polski film fabularny „1800 gramów”. Zarówno film, jaki i bajka dostarczyły nam wiele wzruszeń, ponieważ opowiadały o wartości rodziny i poświęceniu się dla innych, wprowadzając nas w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej: PRZEDŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA

WYCIECZKA DO MCK W BEŁCHATOWIE

4 listopada uczniowie z klas I-V oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, by obejrzeć spektakl pt. „Cudowna lampa Aladyna”. Aktorzy teatru muzycznego Forte  z Wrocławia przenieśli nas w świat jednej z bajek „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Wraz z głównym bohaterem – Aladynem braliśmy udział w niesamowitej przygodzie pełnej magii.  Multimedialna wizualizacja, niezwykła gra świateł oraz  barwna scenografia sprawiły, że dzieci były pod dużym wrażeniem. Marząc o posiadaniu Dżina, który spełnia życzenia, wróciliśmy do szkoły i codziennych obowiązkówWink

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO MCK W BEŁCHATOWIE

Z WIZYTĄ W MUZEUM REGIONALNYM W BEŁCHATOWIE

29 października odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Bełchatowie i skorzystaliśmy z oferty edukacyjnej przygotowanej przez pracowników muzeum. Dzieci z klasy IV i V wzięły udział w zajęciach „Życie w dawnym dworze”, uczniowie z klasy VI uczestniczyli w warsztatach „Muzealni detektywi”, a najstarsi – uczniowie z klasy VII i VIII odbyli lekcję „Historia Polski na przykładzie wybranych obrazów Jana Matejki”. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Po zajęciach obejrzeliśmy film „Czarownica 2” w kinie Helios w Bełchatowie.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W MUZEUM REGIONALNYM W BEŁCHATOWIE

WYCIECZKA DO KINA

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci oddziału przedszkolnego oraz klas I-III, z niecierpliwością czekali na pierwszą wycieczkę szkolną. 25 września wybraliśmy się do kina Helios w Bełchatowie na projekcję filmu animowanego „Angry Birds 2”.  Nielotów Angry Birds nikomu przedstawiać nie trzeba. W ciągu ostatnich lat stały się prawdziwymi ikonami. Wszystko za sprawą gier oraz produktów z ich wizerunkiem. Podczas seansu dzieciom dopisywały świetne humory, a sam film zyskał wśród małych kinomaniaków pozytywne opinieSmile

Na zakończenie filmowej przygody zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, po czym, oczekując na pana przewoźnika, udaliśmy się do strefy rozrywki dla dzieciWink

 

organizatorzy:D.Drzewosz, M.Kazimierczak

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO KINA

Do Zakopanego!

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 od 12 do 14 czerwca gimnazjaliści z Łobudzic odpoczywali od codzienności szkolnej w przepięknych Tatrach. W drodze do Białego Dunajca zatrzymaliśmy się w Wadowicach. Zwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Z ciekawością i wzruszeniem wysłuchaliśmy opowieści przewodników i obejrzeliśmy dawne mieszkanie Wojtyłów, pierwszy szkaplerz Ojca Świętego, repliki transparentów ze spotkań z papieżem, zegar z apartamentów papieskich czy kopię ewangeliarza, który leżał na trumnie Jana Pawła II. Dwa dni spędziliśmy na górskich szlakach. Choć kondycja gimnazjalistów po nieprzespanych nocach pozostawiała wiele do życzenia, w czwartek udało nam się dotrzeć do Doliny Pięciu Stawów Polskich (1670 m n.p.m.), a w piątek Doliną Strążyską wyjść na Sarnią Skałę, a potem Doliną Białego dotrzeć do Krupówek. Przepiękne widoki po drodze i na samych szczytach wynagrodziły nam trud tej wędrówki.

Ta wycieczka była ostatnim wspólnym wyjazdem naszych gimnazjalistów. Sprzyjała integracji, obfitowała w zabawne zdarzenia, z pewnością dostarczyła również niezapomnianych wrażeń, które, mamy nadzieję, uczniowie ciepło będą wspominali w dorosłym życiu.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Do Zakopanego!

WYCIECZKA DO ZOO!

28 maja 2019 roku uczniowie klasy Ia i IIa wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ogrodu Zoologicznego w Łodzi…

Szybka zbiórka, ostatnie przygotowania do podróży i już mknęliśmy na spotkanie ze zwierzakami z ogrodu zoologicznego. Każdy z  nas nie mógł doczekać się zobaczenia zwierząt. Było ich tam mnóstwo.  Najpierw obejrzeliśmy przepiękne pawie, potem udaliśmy się do Małpiarni. Następnie odwiedziliśmy mini-farmę, w której trafiliśmy na śniadanie kóz i królików. Pani przewodnik przeprowadziła dla nas zajęcia edukacyjne. Największą atrakcją była możliwość dotknięcia węża, jaszczurki i patyczaka. Zobaczyliśmy stado pingwinów i bawiącą się wydrę, która wykonywała dla nas ewolucje w wodzie. W całym obiekcie panował afrykański klimat. Bardzo podobały nam się wielbłądy, żyrafy i zebry, które spacerowały po wybiegu. Podziwialiśmy ogromną ilość odmian i gatunków ptaków. Wszyscy zwrócili uwagę na dużą rozpiętość skrzydeł takich ptaków jak orły, czy sępy. Dla wielu spośród nas było to pierwsze zetknięcie się z egzotycznymi zwierzętami, które dotąd oglądaliśmy tylko na ilustracjach bądź w telewizji. Dopisała pogoda i dobre humory. Wyjazd dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczka została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

 Maria Stępień

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO ZOO!

Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach!

Dnia 5.04.2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy Ia i klasy IIa wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do OSP w Łobudzicach. Tuż przed remizą strażacką powitania „gości” dokonał sam komendant straży pan Henryk Frątczak, a następnie zaprosił do zwiedzenia wnętrza remizy. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli używane w codziennej pracy strażaków - stroje strażackie. Na placu czekała uczniów kolejna niespodzianka – wóz strażacki. To była mega atrakcja! Każdy mógł z bliska zapoznać się z jakże bogatym wyposażeniem tego fascynującego pojazdu!  Nie obyło się również bez pokazu praktycznego strażaków z umiejętności obsługi podstawowych narzędzi ich pracy. Zademonstrowano węże strażackie, urządzenie używane do cięcia samochodów podczas wypadków oraz pożarów, zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, w tym zasady przenoszenia poszkodowanych, wyposażenie torby sanitarnej, itd.  Była to wizyta pełna wrażeń! W podziękowaniu za super lekcję, uczniowie wręczyli bohaterskim strażakom przygotowane wcześniej kwiaty i rysunki. Bo zawód strażaka – to misja niesienia pomocy i ratunku, bohaterska postawa oraz wzór do naśladowania! Niespodzianką wieńczącą pobyt w OSP w Łobudzicach była możliwość przejazdu dzieci ze strażakami wozem strażackim pod sam budynek szkoły!  Oj, buzie były uśmiechnięte od ucha do ucha!

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w spotkanie strażakom z OSP w Łobudzicach za możliwość zapoznania się młodych wychowanków z trudem i pięknem zarazem pracy strażaka!

To był wspaniały pokaz!!!

T. Kluczkowska/M. Stępień

Czytaj więcej: Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach!


Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj8
Bieżący tydzień78
Bieżący miesiąc98
Wszystkich66403