adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    splobudzice@zelow.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

Wyjazd do kina i schroniska dla zwierząt

Czytaj więcej: Wyjazd do kina i schroniska dla zwierząt

Tuż przed feriami zimowymi zakończyliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ph. „Paczka dla psiaczka”. Łącznie zebraliśmy aż 90 kilogramów karmy suchej i mokrej dla kotów i psów. Jak co roku uczniowie kl. I-III wybrali się do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zdzieszulicach, by w ramach współpracy przekazać darowiznę na rzecz potrzebujących czworonogów. Dzieci zostały oprowadzone po całym obiekcie i przy okazji dowiedziały się, jakie są warunki adopcji zwierzaka.
Drugim ważnym punktem wycieczki był przejazd do kina Helios w Bełchatowie na projekcję filmu pt. „Akademia Pana Kleksa” opartego na lekturze szkolnej Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Postać Ady Niezgódki – pozornie zwykłej dziewczynki już od pierwszych minut zainteresowała młodych widzów, przenosząc ich na chwilę do szkoły magii i świata bajek. Uczniowie wyszli z seansu z przekonaniem, że warto wierzyć w swoje umiejętności i nie bać się ponieść wyobraźni.
Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w zbiórkę darów dla potrzebujących zwierząt👍❤😻🐕
Wszystkich zwierzolubów nieposiadających czworonożnych przyjaciół lub chcacych powiększyć posiadane domowe grono, zachęcamy do rozważenia odpowiedzialnej decyzji w sprawie adopcji psiaka.
 
D. Drzewosz

Czytaj więcej: Wyjazd do kina i schroniska dla zwierząt

Z wizytą w Warszawie

Czytaj więcej: Z wizytą w Warszawie

12 grudnia 2023 r. uczniowie z kl. IV - VIII wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Na liście do zwiedzenia jako pierwsze uplasowało się Muzeum Narodowe. To w nim do obejrzenia były liczne dzieła sztuki polskiej i światowej od antyku do współczesności. Oczy cieszyły obrazy, ryciny, freski, rzeźby czy przedmioty sztuki użytkowej. Później stąpił spacer po Rynku Starego Miasta i Placu Zamkowym, by kierując się wzdłuż murów obronnych, dotrzeć do Barbakanu i Pomnika Małego Powstańca. Następnie wszyscy udali się do Zamku Królewskiego podziwiać jego wnętrza i ekspozycje muzealne. Dzięki barwnym opowieściom p. Olafa i p. Małgorzaty - zaproszonych przewodników, uczniowie mogli poznać historię zamku i burzliwe losy naszego kraju. Zachwyciły ich również pełne przepychu Apartamenty Królewskie, Dawna Izba Poselska, Pokoje Prezydentów II RP, Pokoje Matejkowskie. Wyprawa do stolicy okazała się świetnym źródłem wiedzy i integracji rówieśniczej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu!

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Z wizytą w Warszawie

"Alicja w krainie czarów" i Figlobajka

Czytaj więcej:

W dniu 22 listopada dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz ich opiekunowie udali się do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie na bajkowy spektakl profilaktyczny pt. “Alicja w krainie czarów". Profesjonalna gra aktorów Wrocławskiego Teatru Muzycznego “Forte” wywarła ogromne wrażenie na młodych widzach. Z zaciekawieniem i emocjami na twarzach przedszkolaki śledziły losy bohaterów. Czekała na nich opowieść, która rozwija wyobraźnię, inspiruje i dodaje odwagi, żeby kroczyć przez życie pewnie oraz zawsze walczyć i nie poddawać się, nawet gdy, nadzieja jest nikła. Ogromnym atutem widowiska okazały się zachwycające i unikatowe, przestrzennie rozbudowane kostiumy podkreślające charakter widowiska. Wiele momentów zachęcało wprost do wspólnej zabawy i zaangażowania “obserwatorów” w serię nieprzewidzianych wydarzeń na scenie. Imponujące teksty piosenek z przepięknym i poruszającym podkładem muzycznym orkiestry symfonicznej zgrane z iluminacjami i grą świateł wprowadziły wszystkich w magiczną historię, a fabuła skłoniła do przemyśleń i refleksji. Po zakończonym przedstawieniu na “maluchów” czekała kolejna mega niespodzianka – super zabawa w Figlobajce. Moc atrakcji wywołała radość, szczęście i ochotę na figle w kulkach, na zjeżdżalniach, przeszkodach, itp. Ten dzień dla naszych milusińskich był źródłem samych pozytywnych doznań oraz okazją do spędzenia czasu w gronie swoich kolegów i koleżanek.

K. Owczarek

Czytaj więcej: "Alicja w krainie czarów" i Figlobajka

Warszawa da się lubić!

Czytaj więcej: Warszawa da się lubić!

🌉🌇🌆🏙🏙🏙🌆🌇🌉      🌉🌇🌆🏙🏙🏙🌆🌇🌉
W celu kształtowania postaw patriotycznych i zgłębienia wiedzy nt. historii naszego kraju, tuż po Narodowym Święcie Niepodległości, uczniowie kl. I – III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęto od Starego Miasta, które od 1980 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO jako unikatowy przykład odbudowy niemal całkowicie zniszczonego zespołu historycznego. Przybyła na spotkanie pani przewodnik, opowiedziała dzieciom burzliwą historię tego miejsca, po czym przeszła z dziećmi w stronę dawnej siedziby królów Polski – Zamku Królewskiego, a następnie Kolumny Zygmunta. Wszyscy mogli zobaczyć najważniejsze warszawskie pomniki tj. monument Małego Powstańca, pomnik Józefa Piłsudskiego, księcia Józefa Poniatowskiego, Fryderyka Chopina, rzeźbę Warszawskiej Syrenki, malownicze uliczki, mury miejskie, Barbakan. W harmonogramie zwiedzania znalazł się także Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym palił się tzw. wieczny znicz, a służbę honorową pełniła warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Przebywając w stolicy, obowiązkowa była również wizyta w jednym z największych centrów nauki w Europie – Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez samodzielne eksperymentowanie i odkrywanie zjawisk naukowych. Wycieczka do Warszawy dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Okazała się świetną przygodą i lekcją historii.
 
D. Drzewosz

Czytaj więcej: Warszawa da się lubić!

"Doktor i jego zwierzęta" - wycieczka do MCK w Bełchatowie

Czytaj więcej:

„Był sobie kiedyś doktor...
Na pozór nie różnił się od innych lekarzy, poza jednym…rozumiał mowę zwierząt”.
👨‍⚕️🐕🐷🐒👨‍⚕️🐒🐷🐕👨‍⚕️
23 października 2023 r. uczniowie kl. I – III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do MCK Giganty Mocy w Bełchatowie na spektakl teatralny pt. „Doktor i jego zwierzęta” przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Przedstawienie było oparte na motywach lektury szkolnej pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugha Loftinga. Barwne sceny i ciekawe dialogi wprowadziły dzieci w świat wyobraźni i fantazji. Spektakl uatrakcyjniały efekty świetlne, muzyka i taniec. Przygoda doktora i jego zwierzęcych przyjaciół została przedstawiona w zabawny i humorystyczny sposób, co bardzo przypadło do gustu młodym widzom. Przesłaniem sztuki było m.in. zwrócenie uwagi na piękno, wrażliwość, szczerość i oddanie czworonogów, a także na obowiązek traktowania zwierząt z godnością i życzliwością!
 
D. Drzewosz

Czytaj więcej: "Doktor i jego zwierzęta" - wycieczka do MCK w Bełchatowie

Narodowy Teatr Edukacji i "Samotni w tłumie"

Czytaj więcej: Narodowy Teatr Edukacji i

W miniony czwartek, 18 maja 2023 r. uczniowie kl. VIIa i VIIIa uczestniczyli w spektaklu pt. „Samotni w tłumie" wystawionym w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Było to przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Wszyscy z uwagą obejrzeli wyjątkową sztukę poruszającą ważne i aktualne problemy współczesności, mówiącą o pułapkach cywilizacji XXI wieku, m.in. tj. ucieczce w świat wirtualny, braku umiejętności nawiązania bezpośrednich kontaktów, izolacji, konfliktach pokoleniowych, braku szacunku dla drugiego człowieka. Przed samotnością uciekamy, bronimy się, a przecież każdy z nas odczuł ją nieraz. Choć hartuje i uczy – częściej okazuje się życiowym dramatem. To jeden z wyznaczników ludzkiej egzystencji. W ,,Samotnych w tłumie” widzimy ludzi z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie. Różna też bywa ich samotność. Spotkanie z bohaterami tej inscenizacji dało uczniom wiele do myślenia.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Narodowy Teatr Edukacji i "Samotni w tłumie" 

Wycieczka do Szkółki leśnej "Borowiny"

Czytaj więcej: Wycieczka do Szkółki leśnej

16 maja 2023 r. najmłodsi z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I – III wraz ze swoimi opiekunami udali się do Szkółki Leśnej „Borowiny” Nadleśnictwa Bełchatów. Dzieci zapoznały się z zagadnieniami z zakresu flory i fauny leśnej, poznały różne gatunki roślin i zwierząt jakie można spotkać w pobliskich lasach, dowiedziały się, które z nich są pod szczególną ochroną. Wnikliwi obserwatorzy mogli zobaczyć jak wygląda czynny ul i plastry miodu, po wyglądzie i dotyku kory rozpoznawali rodzaje drzew. Uczestnicy wyprawy mieli doskonałą okazję pospacerować interaktywną ścieżką edukacyjną "Opowieści Bielika" składającą się z 10 tematycznych stacji. Cała ścieżka to ciąg przygód przyrodniczych i oprócz atrakcyjnej zabawy, dostarcza ona rzetelnej wiedzy o tajnikach lasu. Szczególny zachwyt wzbudziły u Łobudziaków atrapy zwierząt, ptaków i owadów w rzeczywistych rozmiarach. Zwieńczeniem leśnej eskapady było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek, a także gry i zabawy w plenerze.
To był niezapomniany, bardzo mile i aktywnie spędzony czas!
Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Bełchatów Lasy Państwowe za super zajęcia w terenie i przekazanie naszym uczniom wielu cennych informacji 👍💚
 
A. Krawczyńska

Czytaj więcej: Wycieczka do Szkółki leśnej "Borowiny"

Beskid Śląski aktywnie

Czytaj więcej: Beskid Śląski aktywnie

W dniach 10-12 maja 2023 roku uczniowie kl. IV-VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną w malownicze rejony Beskidu Śląskiego. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Pierwszego dnia wyprawy wszyscy skorzystali z możliwości wjazdu kolejką linową na najwyższe wzniesienie Beskidu – górę Czantorię. Po zejściu ze szczytu cała grupa udała się na zwiedzanie malowniczej Wisły. W ośrodku zakwaterowania czekała na odważnych i niestrudzonych turystów dodatkowa atrakcja, jaką było wejście na ściankę wspinaczkową. Kolejnego dnia ekipa z Łobudzic dotarła do Trójstyku, a później odwiedziła Chatę Kawuloka, w której wysłuchała ciekawej opowieści przeplatanej dowcipami, doskonale wprowadzającej w klimat minionej epoki. Następnym punktem harmonogramu było wejście na górę Ochodzita, skąd rozpościerające się przecudne widoki zauroczyły naszych podróżników. Na liście szkolnej eskapady znalazł się również Koniaków. Tam, każdy mógł posmakować lokalnych wyrobów serowych i wziąć udział w ciekawych zajęciach w miejscowym Centrum Pasterskim. Wieczorem czekała na wszystkich kolejna niespodzianka – wspólna biesiada przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Ostatni dzień beskidzkiej wędrówki był okazją do wizyty w przepięknym Ustroniu, a zupełnie nieoczekiwanym punktem programu okazało się zwiedzanie Cieszyna.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu atrakcji i radości, była źródłem nieznanych dotąd ciekawostek i wiadomości, a wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji rówieśniczej. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników!
 
K. Klemczak

Czytaj więcej: Beskid Śląski aktywnie

Z wizytą w Wieliczce

Czytaj więcej: Z wizytą w Wieliczce

28 kwietnia 2023r. uczniowie kl. I – III wraz z opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę edukacyjną do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce – niesamowitego podziemnego świata cudów. W 1978 roku „Wieliczka” została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Siły natury i pokolenia ludzi pracujących pod ziemią, zostawiły swoje niezatarte ślady, tworząc magiczny, solny świat. Blisko 135 metrów pod ziemią czekało na dzieci mnóstwo ciekawostek i tajemnic do odkrycia, o co zadbali  czekający tam przewodnicy. Podczas zwiedzania kopalni mali turyści zobaczyli wiele pięknych komór, rzeźb, pomników solnych i podziemnych jezior solankowych, m.in.: Komorę Michałowice, Komorę Mikołaja Kopernika, pomnik Józefa Piłsudskiego lub Kazimierza Wielkiego. Poznały historię ciężkiej pracy górników, dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia soli. Szczególne wrażenie wywarła na nich Kaplica św. Kingi, w której dziś odbywają się msze święte, fascynujące żyrandole z solnych kryształków i świetlne spektakle nad brzegami jezior solankowych. Spacer po podziemnej trasie w kopalni soli dostarczył dzieciom wiele wrażeń, radości i przede wszystkim wiedzy. Po trzykilometrowej wędrówce dzieci udały się na pyszny obiad i wyczekiwany zakup pamiątek. Wycieczka do „Wieliczki” była niesamowitą lekcją historii, a także dużą dawką zdrowia, gdyż mikroklimat kopalni działa kojąco na układ oddechowy. To był wyjątkowy dzień pełen pozytywnych emocji!

D. Drzewosz

Czytaj więcej: Z wizytą w Wieliczce


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

589861
DzisiajDzisiaj382
WczorajWczoraj393
Bieżący tydzieńBieżący tydzień382
Bieżący miesiącBieżący miesiąc6558
WszystkichWszystkich589861