adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

WYCIECZKA DO KINA HELIOS W BEŁCHATOWIE

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO KINA HELIOS W BEŁCHATOWIE

W środę uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na ostatnią w tym roku wycieczkę do kina Helios w Bełchatowie na bajkę animowaną „Krudowie 2: Nowa Era”. Podczas wyjazdu dzieciom dopisywały doskonałe humory i niesamowite wrażenia po obejrzeniu filmu. Mamy ogromną nadzieję, że takich wyjazdów, w przyszłym roku szkolnym, będzie coraz więcej!

Wychowawcy oddz. 0-III

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO KINA HELIOS W BEŁCHATOWIE

WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ

8 czerwca 2021 r. najmłodsi z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III odwiedzili Szkółkę Leśną „Borowiny” Nadleśnictwa Bełchatów. Dzieci zapoznały się z zagadnieniami z zakresu flory i fauny leśnej, dowiedziały się, jakie zwierzęta i rośliny można spotkać w pobliskich lasach. Dodatkowo utrwaliły wiedzę dotyczącą ochrony środowiska naturalnego i zapobiegania pożarom, a także miały okazję pospacerować interaktywną ścieżką edukacyjną. Ponadto, uczniowie zobaczyli, jak wygląda codzienna praca w nadleśnictwie. Nie obyło się także bez gier i zabaw w plenerze. Uczniowie na długo zapamiętają ten dzień.

B. Stępień

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ

Wycieczka najmłodszych do kina Helios w Bełchatowie

Czytaj więcej: Wycieczka najmłodszych do kina Helios w Bełchatowie

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III mają już za sobą pierwszy wyjazd do kina Helios w Bełchatowie, który odbył się 24 września 2020 r. Mali kinomaniacy obejrzeli bajkę pt. "O czym marzą zwierzęta". Tematyka filmu bardzo przypadła dzieciom do gustu, wywołała emocje i komentarze. Po powrocie do szkoły uczniowie rysowali filmowych bohaterów, rozmawiali o perypetiach zwierząt i ich marzeniach. Cieszyły się, że czworonogom udało się pokonać napotkane trudności.

M. Kazimierczak

Czytaj więcej: Wycieczka najmłodszych do kina Helios w Bełchatowie

Z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim

Czytaj więcej: Z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim

W dniu 17 września 2020 r. uczniowie kl. VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Piotrkowa Trybunalskiego. Celem wyjazdu było zwiedzenia wystawy planszowej pt.  „Harcerska Mapa Niepodległej. Ziemia Łódzka" zorganizowanej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjątkowa ekspozycja, która znajduje się przed wejściem głównym do Mediateki 800-lecia  poświęcona jest historii Szarych Szeregów na terenie naszego województwa oraz Piotrkowianinowi – Stefanowi „Grot” Roweckiemu. Wystawa upamiętnia także działalność harcerek i harcerzy, działających w czasie II wojny światowej, którzy 27 września 1939 r. zeszli do konspiracji, by czynnie wspierać polskie działania wojenne w ramach podziemnych struktur.
W dalszej części programu wycieczki, uczniowie podzieleni na dwie grupy zwiedzali Mediatekę 800-lecia oraz Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim, który określany jest mianem pałacu wieżowego lub też wieży mieszkalnej króla. Zamek powstał w latach 1511 - 1519 na zlecenie króla Zygmunta Starego, który pełnił rolę jego rezydencji na czas obrad sejmowych. Na zamku zobaczyliśmy pomieszczenia zamieszkiwane przez króla oraz dworzan, a także sale reprezentacyjne władcy. Poznaliśmy historię zamku. który od 1922 r. stał się Muzeum Krajoznawczym Ziemi Piotrkowskiej. 

B. Jóźwiak

Czytaj więcej: Z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

19 lutego odbyła się kolejna wycieczka uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego do Gigantów Mocy w Bełchatowie na spektakl "Smocze Opowieści - O tym, jak smok Heniek bajki czytał". Następnym etapem wyjazdu były odwiedziny Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie i przekazanie potrzebującym zwierzakom karmy oraz koców. Zarówno spektakl, jak i wizyta w schronisku bardzo podobały się dzieciom.

M. Kazimierczak

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

WROCŁAWSKIE SPEKTAKLE TEATRALNE W MCK W BEŁCHATOWIE

Czytaj więcej: WROCŁAWSKIE SPEKTAKLE TEATRALNE W MCK W BEŁCHATOWIE

29 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach granych przez aktorów Teatru Edukacji Wrocław "In - Art" w MCK „Giganty Mocy” w Bełchatowie. Młodsi uczniowie z oddziałów 0-III obejrzeli „Przygody Wilka i Zająca”, teatralną wersję kultowej bajki z lat 80 – tych, w której gburowaty Wilk próbuje dopaść sympatycznego Zająca. Bajkowe kostiumy, sugestywna muzyka, żywe interakcje z najmłodszą publicznością sprawiły, że sztuka bardzo podobała się dzieciom. Starsi uczniowie z oddziałów IV-VII obejrzeli spektakl „Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne”. Aktorzy zaproponowali widzom nowatorski wgląd w arkana Biblii, bez moralizatorskiego tonu, ukazując na nowo bogactwo charakterów, zdarzeń i postaci biblijnych. 

red. M. Brzozowska

Czytaj więcej: WROCŁAWSKIE SPEKTAKLE TEATRALNE W MCK W BEŁCHATOWIE

PRZEDŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA

Czytaj więcej: PRZEDŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA

12 grudnia wybraliśmy się na przedświąteczną wycieczkę do kina Helios w Bełchatowie. Młodsze dzieci obejrzały bajkę animowaną „Kraina Lodu 2”, by poznać dalsze losy głównych bohaterek Elzy i Anny, natomiast starsi uczniowie wybrali polski film fabularny „1800 gramów”. Zarówno film, jaki i bajka dostarczyły nam wiele wzruszeń, ponieważ opowiadały o wartości rodziny i poświęceniu się dla innych, wprowadzając nas w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej: PRZEDŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA

WYCIECZKA DO MCK W BEŁCHATOWIE

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif'
There was a problem loading image 'media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif'

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO MCK W BEŁCHATOWIE

4 listopada uczniowie z klas I-V oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, by obejrzeć spektakl pt. „Cudowna lampa Aladyna”. Aktorzy teatru muzycznego Forte  z Wrocławia przenieśli nas w świat jednej z bajek „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Wraz z głównym bohaterem – Aladynem braliśmy udział w niesamowitej przygodzie pełnej magii.  Multimedialna wizualizacja, niezwykła gra świateł oraz  barwna scenografia sprawiły, że dzieci były pod dużym wrażeniem. Marząc o posiadaniu Dżina, który spełnia życzenia, wróciliśmy do szkoły i codziennych obowiązkówCzytaj więcej: WYCIECZKA DO MCK W BEŁCHATOWIE

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO MCK W BEŁCHATOWIE

Z WIZYTĄ W MUZEUM REGIONALNYM W BEŁCHATOWIE

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W MUZEUM REGIONALNYM W BEŁCHATOWIE

29 października odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Bełchatowie i skorzystaliśmy z oferty edukacyjnej przygotowanej przez pracowników muzeum. Dzieci z klasy IV i V wzięły udział w zajęciach „Życie w dawnym dworze”, uczniowie z klasy VI uczestniczyli w warsztatach „Muzealni detektywi”, a najstarsi – uczniowie z klasy VII i VIII odbyli lekcję „Historia Polski na przykładzie wybranych obrazów Jana Matejki”. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Po zajęciach obejrzeliśmy film „Czarownica 2” w kinie Helios w Bełchatowie.

M. Brzozowska

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W MUZEUM REGIONALNYM W BEŁCHATOWIE


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

171076
DzisiajDzisiaj342
WczorajWczoraj413
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1220
Bieżący miesiącBieżący miesiąc8245
WszystkichWszystkich171076