adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

III Mistrzostwa Zelowa w Warcabach

Czytaj więcej: III Mistrzostwa Zelowa w Warcabach

1 października 2023 r. w Łobudzicach odbyły się III Mistrzostwa Zelowa w Warcabach im. Szczepana Krajdy. Jest nam niezwykle miło poinformować o udziale w mistrzostwach naszych uczniów oraz o zajętych przez nich miejscach i zdobytych tytułach:
III miejsce Zuzanna Frątczak – kat. do10 lat
Najmłodsza uczestniczka z Miasta i Gminy Zelów
XI miejsce Alan Grodzki – kat. do 10 lat
Najmłodszy uczestnik z Miasta i Gminy Zelów
XII miejsce Filip Dąbrowski – kat. do 10 lat
XVI Marcin Dąbrowski – kat. do 10 lat
II miejsce Adam Stawowczyk – kat. do 16 lat
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!👏👏👏
 
M. Kazimierczak

Słodkie i taneczne świętowanie Dnia Chłopaka

Czytaj więcej: Słodkie i taneczne świętowanie Dnia Chłopaka

💃🎊🥧🥮🥧🎊🕺   💃🕺🎊🥧🥮🥧🎊🕺   💃🕺🎊🥧🥮🥧🎊🕺
Szkolne korytarze przepełniły się zapachem słodkich wypieków oraz chętnymi do wspólnej tanecznej zabawy podczas zorganizowanej przez Samorząd Uczniowskie wyjątkowej dyskoteki.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i pomogli uczynić je tak niezapomnianym!
Już nie możemy doczekać się naszego kolejnego wspólnego wydarzenia zorganizowanego z Samorządem Uczniowskim💪🎉
Opiekunowie SU

Czytaj więcej: Słodkie i taneczne świętowanie Dnia Chłopaka

XXI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych

Czytaj więcej: XXI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych

W dniach 2-12 czerwca 2023 r. odbył się XXI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych ,,Mali -Większym", który corocznie organizowany jest przez Przedszkole Edukacyjne im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie. "Łobudziaki" z oddziału przedszkolnego wraz z Krecikiem przybliżyli widzom naszego południowego sąsiada - Republikę Czeską, a koniec występu zwieńczyli wspaniałym pokazem tanecznym z polkę w roli głównej. Mali artyści świetnie spisali się w swoich aktorskich rolach i zostali nagrodzeni gromkimi brawami👏. Jesteśmy z Was dumni !!! 
12 czerwca odbyło się podsumowanie Festiwalu. Dzieci otrzymały piękne nagrody ufundowane przez MSWIA oraz Gminę Zelów. Tego dnia nastąpiło również podsumowanie Konkursu Plastycznego pt. „Moja ulubiona czeska bajka”. Nasz przedszkolak – Tomek Krajda uzyskał wyróżnienie w konkursie i otrzymał dodatkowe nagrody! Tomek bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w licznych konkursach👍! Tomku – serdecznie Ci gratulujemy👏🥳! Wielką niespodzianką dla wszystkich gości zebranych na finale teatrzykowego przeglądu było wystawienie przedstawienia z udziałem dorosłych pt. „Trzy świnki”. W aktorów wcielili się: wice burmistrz Zelowa Pani Anetta Mądry, pracownicy i rodzice Przedszkola Edukacyjnego Parafii Ewangelicko - Reformowanej w Zelowie, nauczyciele zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z Zelowa. Sztuka dostarczyła milusińskim dużo humoru i pozytywnych emocji! Przed nami już tylko pozostała realizacja festiwalowej nagrody, którą jest wyjazd dzieci do Teatru w Łodzi na sztukę ,,Skarb Kapita Haka".
Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu! Dużo nauki, przygotowań, ale przede wszystkim przyjemności i zachwytu bycia małym aktorem! Dziekujemy za zaproszenie❤!!!
Do zobaczenia na teatralnych deskach festiwalu🎭 już za rok!

A. Krawczyńska

Czytaj więcej: XXI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych

FESTYN RODZINNY ZA NAMI!

Czytaj więcej: FESTYN RODZINNY ZA NAMI!

🎊🎈🎈🍭🍭🍭🎈🎈🎊
Szkolny Festyn Rodzinny okazał się wspaniałym wydarzeniem do wspólnego celebrowania Dnia Matki, Dnia Rodziny i zbliżającego się Dnia Ojca. Słoneczne popołudnie rozpoczęli najmłodsi częścią artystyczną. Były wiersze, piosenki, a nawet tańce w wykonaniu dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Podczas festynu licznie przybyli uczniowie wraz ze swoimi bliskimi mogli skorzystać z wielu przygotowanych w tym dniu atrakcji. Na wszystkich czekała kawiarenka ze słodkimi pysznościami i lodami, napoje, a także grillowane przekąski. Dzieci wprost oblegały znajdujące się na boisku dmuchańce, które stały się centrum rozrywki. Przybyli gościnnie strażacy z OSP w Łobudzicach zademonstrowali wozy strażackie i ich wyposażenie. Nie zabrakło wodnej zabawy z wężami gaśniczymi, co w taką pogodę, ani trochę nie schłodziło zapału dzieci do figli i radosnej hulanki. Z wodą zmagali się również starsi uczniowie w „baloniadzie”. Przeciąganie liny także zdobyło swoich zwolenników. Oj działo się tego dnia! Pod okiem przedstawicieli Zelowskiej Sekcji Warcabowej przeprowadzony został mini turniej warcabowy. Uczestnicy i zwycięzcy otrzymali ufundowane przez MGLKS z Zelowie pamiątkowe medale. Malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, czy wykonanie tatuażu – sprawiało dzieciom wiele radości! Każdy mógł też wyciągnąć swój szczęśliwy los w przygotowanej „loteriadzie” – tu nie było przegranych! Czwartkowej zabawy nie było końca!!!
Składamy serdeczne podziękowania❤ za zaangażowanie w realizację festynu: 🧡Radzie Rodziców, 🧡sponsorom, 🧡rodzicom uczniów, 🧡OSP w Łobudzicach🧡 Miesjko-Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu w Zelowie.

Czytaj więcej: FESTYN RODZINNY ZA NAMI!

DZIEŃ MAMY

Czytaj więcej: DZIEŃ MAMY

🌸💞🌸🌸🌸🌸🌸💞🌸
"Uczyła pierwszych kroków.
Pierwszych słów nas uczyła.
Każdą łzę nam otarła.
Mamusia nasza miła.
Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko Droga Mamo!?
Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo"
💖❤💗💞💗💞💗❤💖
 26 maja to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Dzień ten przypomina nam, jak ważne są Mamy oraz że każdej Mamie należą się uściski, buziaki i bukiety kwiatów. W tym szczególnym dniu uczniowie kl. I-III własnoręcznie wykonali portrety mam, upominki oraz laurki z życzeniami, wyrażając w ten sposób miłość, wdzięczność i podziękowanie za trud wychowania. Dla kochanych swych mam najmłodsi zaśpiewali również piosenki. Zapraszamy do ich wysłuchania i obejrzenia krótkiej fotorelacji👇
Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy wielu pięknych chwil, dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Każdy dzień niech przynosi Wam radość oraz miłość! Wszystkiego najlepszego💞💐❤💐💞 

Czytaj więcej: DZIEŃ MAMY

NADSZEDŁ CZAS NA EGZAMIN!

Czytaj więcej: NADSZEDŁ CZAS NA EGZAMIN!

I ROZPOCZĄŁ SIĘ…
✏🖊🙋‍♂️📄📄📄🙋‍♀️🖊✏
23 maja 2023 roku o godz. 9.00 uczniowie kl. VIIIa naszej szkoły przystąpili do ważnego sprawdzianu wiedzy i umiejętności – egzaminu ósmoklasisty. Dziś, czyli pierwszego dnia egzaminu rozwiązywali oni arkusz egzaminacyjny z języka polskiego. W kolejnych dwóch dniach, tj. 24 i 25 maja zmierzą się z królową nauk - matematyką oraz językiem obcym nowożytnym – językiem angielskim. Uzyskane z egzaminu punkty będą jednym z decydujących czynników w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Życzymy powodzenia👍🍀💪 i przysłowiowego „połamania piór”!

Czytaj więcej: NADSZEDŁ CZAS NA EGZAMIN!

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

Czytaj więcej: 4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja 2023r. w Dzień Świętego Floriana i Międzynarodowy Dzień Strażaka, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I – III wraz z wychowawcami wybrali się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach. Na miejscu, wszystkich serdecznie powitali panowie strażacy, którzy zaprosili dzieci do zwiedzania pojazdów strażackich. Nasi milusińscy z wielkim zainteresowaniem wpatrywali się w wyposażenia czerwonych wozów, z zaciekawieniem przysłuchiwali się strażackim opowieściom o akcjach ratowniczo – gaśniczych, zadawali pytania dotyczące odpowiedzialnej pracy strażaka. Największą jednak atrakcją dla dzieci okazała się możliwość przymierzenia strażackich hełmów, części strojów, trzymanie węży i gaśnic strażackich oraz krótki pobyt w strażackim wozie. Dla uatrakcyjnienia pobytu dzieci w remizie, strażacy uruchomili głośne, krótkie syreny alarmowe. Każdy mógł wówczas poczuć dreszczyk emocji, towarzyszący wezwaniu do prawdziwej akcji ratowniczej. W obecności strażaków, dzieci wzorowo zdały egzamin na znajomość najważniejszych numerów telefonów alarmowych, razem donośnie wykrzykując 998 i 112. Na zakończenie spotkania „Łobudziaki” złożyli na ręce Prezesa Zarządu OSP w Łobudzicach – Pana Dariusza Frątczaka – Podziękowanie za przeprowadzenie spotkania.
My, nie tylko od święta, życzymy zaprzyjaźnionym z OSP w Łobudzicach druhom strażakom🧑‍🚒👩‍🚒, jak i pozostałym świętującym 4 maja, przede wszystkim bezpiecznego powrotu z każdej akcji, wszystkiego najlepszego oraz wielu sukcesów zawodowych!
Bo bycie strażakiem to pełnienie misji według zasady: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"! DZIEKUJEMY❤
 
B. Stępień
 

Czytaj więcej: 4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

Lekcja historii z epoki średniowiecza

Czytaj więcej: Lekcja historii z epoki średniowiecza

We wtorek, 25 kwietnia – gościliśmy w szkole Grupę Rekonstrukcyjną – "Rekonstrukto", której członkowie przeprowadzili dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów kl. I-V wyjątkową lekcję historii wprost z epoki średniowiecza. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej z wielkim zaciekawieniem przyglądali się prezentowanemu strojowi średniowiecznego rycerza i jego poszczególnym akcesoriom. Ogromną niespodzianką okazała się możliwość udziału ochotników w zawodach na czas w podnoszeniu rycerskiego miecza oraz „skorzystania” z dyb, czyli drewnianych pęt z otworami umożliwiającymi zamknięcie rąk i nóg więźnia. Nie zabrakło też odważnych do przymierzenia rycerskiej kolczugi (pancerza, tzw. plecionki kolczej, elementu ochronnego ubioru) i średniowiecznego szyszaka (szłomu, czyli hełmu otwartego o dzwonie uformowanym w wysoki stożek). Niezwykły pokaz gości z odległej epoki wywarł na uczniach prawdziwą „mieszankę emocji": zaskoczenia, niepewności, strachu, odwagi, humoru i dużej dawki radości. "Rekonstrukto" na długo pozostanie w pamięci naszych widzów!
🤎🤎🤎🗡⚔🗡🤎🤎🤎 Dziękujemy za przybycie i iście średniowieczny występ!

Czytaj więcej: Lekcja historii z epoki średniowiecza


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

517514
DzisiajDzisiaj381
WczorajWczoraj1608
Bieżący tydzieńBieżący tydzień2482
Bieżący miesiącBieżący miesiąc4180
WszystkichWszystkich517514