BIEG KU CZCI KUSEGO

b_400_400_16777215_00_images_stories_zzycia_wydarzenia_bieg_kusego2019_IMG_20190924_112357.jpg

We wtorek 24 września 2019 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łobudzicach udali się nad zalew Patyki, by oddać hołd patronowi naszej szkoły Januszowi Kusocińskiemu, startując w biegach przełajowych na różnych dystansach.

I chociaż aura, w przeciwieństwie do dobrych humorów, średnio dopisała, czterdziestu biegaczy walczyło o miejsca na podium. Najmłodsi, uczniowie oddziału przedszkolnego, pokonali odległość stu metrów i uplasowali się na miejscach: chłopcy-I miejsce Kacper Siciński, II miejsce Kacper Sudak, III miejsce Alan Grodzki; dziewczęta- I miejsce Lena Woźniak. Druga grupa wiekowa uczniowie z klasy pierwszej i drugiej biegli na dystansie trzystu metrów i osiągnęli następujące wyniki: chłopcy- I miejsce Oskar Górecki, II miejsce Marcel Wejman, III miejsce Kacper Górecki; dziewczęta- I miejsce Karolina Michalak, II miejsce Julia Sałaj, III miejsce Blanka Tomaszewska. Trzecia grupa uczniowie z klasy trzeciej i czwartej pokonali odległość czterystu metrów i zajęli następujące miejsca: chłopcy-I miejsce Tobiasz Kowalski, II miejsce Szymon Sokołowski, III miejsce Jakub Idasiak; dziewczęta- I miejsce Aleksandra Puchalska, II miejsce Paulina Puchalska, III miejsce Weronika Klemczak. Czwarta grupa, piąto- i szóstoklasiści biegli na dystansie sześciuset metrów i zajęli pozycje: chłopcy- I miejsce Maciej Martyniak, II miejsce Michał Kotlarek, III miejsce Jakub Brzozowski; dziewczęta- I miejsce Natalia Sicińska, II miejsce Zuzanna Borowiec, III miejsce Antonina Klemczak. Najstarsi, uczniowie z klas siódmej i ósmej, mieli do pokonania dystans około tysiąca dwustu metrów i osiągnęli następujące rezultaty: chłopcy- I miejsce Kacper Dyduła, II miejsce Miłosz Łagiewski, III miejsce Bartosz Warzyński; dziewczęta- I miejsce Karolina Martyniak, II miejsce Katarzyna Domagała.

Zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach. Podziękowania składamy również sponsorowi: Spółdzielni Uczniowskiej „Chrupek” za ufundowanie słodkości i napojów dla uczestników biegu.

Organizatorzy: K. Klemczak, D. Głowiński