adres:

    Łobudzice 54

    97-425 Zelów


    sekretariat:

    tel./fax (44) 634-22-89

    tel. kom. 530-738-585


    napisz do nas:

    lobudzice@interia.pl


  "Co to znaczy być wychowawcą młodzieży? Znaczy to po prostu - dawać, służyć, pomagać, inspirować. Wychowanie polega na wydobywaniu z jednostki wszystkiego tego, co w niej dobre."

                                                 Aleksander Kamiński

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM

Czytaj więcej: CUDOWNYCH RODZICÓW MAM

Dzień MAMY i TATY to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. 24 maja uczniowie klas I-III słowem i piosenką wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, serce, które tak wiele rozumie, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Swym kochanym Rodzicom dzieci przygotowały portrety oraz własnoręcznie wykonane upominki, by wręczyć je w domach i sprawić im szczególną radość: haftowane serca, kwiaty z origami i naszyjniki. Natomiast milusińscy z oddziału przedszkolnego zrobili kwieciste laurki i wzięli udział w mini przedstawieniu filmowym „Historia MAMY i TATY”.
Zapraszamy Rodziców do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmików!  
RODZICOM - UCZNIOWIE kl. I-III

"HISTORIA MAMY I TATY" - dzieci z oddziału przedszkolnego

 

Wychowawcy 0-III

Czytaj więcej: CUDOWNYCH RODZICÓW MAM

Wielkanoc nadchodzi...

Czytaj więcej: Wielkanoc nadchodzi...

To wspaniała okazja, by móc samodzielnie przygotować wiele ozdób – symboli, które w naszej tradycji wiążą się z okresem świątecznym. Najmłodsi podopieczni z oddziału przedszkolnego oraz chętni uczniowie kl. I – III, IV, VII wykonali, w ramach kształcenia zdalnego, rysunki wiosennych kwiatów, stroiki wielkanocne, udekorowali wydmuszki oraz jajka. Wykazali się nie tylko inwencją twórczą, ale również różnorodnością zastosowanych form i metod pracy. Zapraszamy do galerii!

Czytaj więcej: Wielkanoc nadchodzi...

Dzień Kobiet

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

Z okazji wyjątkowego marcowego święta – Dnia Kobiet - wszyscy chłopcy z oddziałów 0-III przygotowali 10 marca szczególną niespodziankę. Na tle wiosennej dekoracji zaprezentowali krótki program artystyczny dedykowany wszystkim Paniom i małym kobietkom z okazji ich święta. Chłopcy recytowali wierszyki, śpiewali piosenkę, składali życzenia oraz tańczyli w towarzystwie dziewczynek. Mali dżentelmeni obdarowali kwiatami wszystkie Panie w szkole, natomiast koleżankom z klasy wręczyli upominki. Podczas dzisiejszego wiosennego spotkania p. Urszula Borowska ogłosiła także wyniki Konkursu plastyczno-językowego pn. „Spring is coming”,  czyli „Wiosna nadchodzi”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedstawiamy efekty pracy uczniów: 

I miejsce – Jessica Dałek z klasy IIIa

II miejsce – Joanna Barłoga z klasy Ia

III miejsce – Lena Woźniak z oddziału przedszkolnego

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, natomiast chłopcom dziękujemy za uśmiech i z serca płynące życzenia!

Nasi chłopcy w występie artystycznym!

 

red. D. Drzewosz

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

Światowy Dzień Kota 2021

Czytaj więcej: Światowy Dzień Kota 2021

Światowy Dzień Kota corocznie obchodzony jest 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów. Uczniowie kl. IIa od samego rana poprzebierani w kocie stroje z wdziękiem przechadzali się po szkolnych korytarzach. W czasie zajęć zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów, opowiadali o zwyczajach własnych domowych kocich pupili. Dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej „W kocim świecie” oraz w zabawie „Kocie polowanie”. Na koniec wykonały piękne prace kotów. Ten dzień, obchodzony był po raz pierwszy w klasie i sprawił uczniom wiele radości, z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

 

B. Stępień

Czytaj więcej: Światowy Dzień Kota 2021

ZDALNA POCZTA WALENTYNKOWA

Czytaj więcej: ZDALNA POCZTA WALENTYNKOWA

WALENTYNKI to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem tego dnia jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, ale także obdarowywanie szczególnie nam bliskich osób drobnymi upominkami. Uczniowie kl. IV – VIII w ramach zajęć edukacyjnych on-line z plastyki oraz techniki wykonali z tej okazji piękne kartki walentynkowe, które z pewnością sprawią przyjemność ich adresatom.

 

B. Stępień, D. Sowiak

Czytaj więcej: ZDALNA POCZTA WALENTYNKOWA

ZIMOWE ZABAWY Z ŚNIEŻNYM PUCHEM

Czytaj więcej: ZIMOWE ZABAWY Z ŚNIEŻNYM PUCHEM

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! 
A my jej się nie boimy, dalej śnieżkiem w plecy zimy,
niech pamiątkę ma!”
Piękna zimowa aura zaprasza do zabaw na śniegu, z czego z przyjemnością skorzystały dzieci. Przed powrotem do sal nie zapomniały jednak o swoich skrzydlatych przyjaciołach, uzupełniając zapasy w szkolnych karmnikach! Oto zimowe harce naszych milusińskich.

Czytaj więcej: ZIMOWE ZABAWY Z ŚNIEŻNYM PUCHEM

Z pączkiem w roli głównej - Tłusty czwartek

Czytaj więcej: Z pączkiem w roli głównej - Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.
„Tłusty czwartek”
 w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Tradycją tego dnia jest jedzenie pączków i faworków. Nie inaczej było w tym dniu u najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każdy bowiem musiał zjeść choć jednego pysznego pączka, bo jak głosi przysłowie: „Kto nie zje pączka w Tłusty czwartek, może mieć pecha przez cały rok”. Dzieci z oddziału przedszkolnego własnoręcznie przygotowały wyśmienite pączki. Po tłustej czwartkowej uczcie milusińscy udali się na śnieżne zabawy.

M. Jaszczak

Czytaj więcej: Z pączkiem w roli głównej - Tłusty czwartek

Zaczarowana Zagroda

Czytaj więcej: Zaczarowana Zagroda

Uczniowie klasy IIa omawiali lekturę Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”. Wszystkim bardzo spodobały się przygody pomysłowych pingwinków Adeli obserwowanych przez badaczy mieszkających w stacji badawczej na Antarktydzie. Dzięki lekturze i filmowi dzieci poznały historię życia zwierząt w mroźnym klimacie. Prawdziwą frajdą okazało się zbudowanie zagrody wypełnionej pingwinkami Adeli i namalowanie zimnego bieguna. Zajęło nam to sporo czasu, ale warto było! Nasza „Zaczarowana zagroda” prezentuje się znakomicie! Natomiast na klasowym parapecie pojawiły się cudne bałwanki. Spójrzcie sami na te uczniowskie dzieła.

 

B. Stępień

Czytaj więcej: Zaczarowana Zagroda

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2021

Czytaj więcej: ZABAWA KARNAWAŁOWA 2021

„Bo karnawał jest od tego, by się bawić mój kolego!”
Karnawał to czas radosnej zabawy i tańców. W piątek 5 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy realizują naukę stacjonarną, radośnie bawili się w karnawałowych rytmach. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy na tę okoliczność własnoręcznie przygotowywali maski, malując je farbami lub ozdabiając bibelotami. Już od rana na szkolnym korytarzu odbyło się malowanie buziek i ostatnie poprawki przed zabawą zaprezentowania swoich kostiumów na gwiezdnym wybiegu. Były księżniczki i czarownice, złe postacie z bajek i superbohaterowie, piratki i piraci, strażacy i policjanci. Wszyscy zostali obdarowani gromkimi brawami i obsypani kolorowym konfetti. Następnie uczniowie udali się do swoich pięknie udekorowanych klas, w których kontynuowali z wychowawcami karnawałowe pląsy, uczestniczyli w konkursach klasowych oraz zajadali smakołyki. Ach! Co to był za bal…Bal nad balami!

Wychowawczynie oddziałów 0-III 

Czytaj więcej: ZABAWA KARNAWAŁOWA 2021


Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

171760
DzisiajDzisiaj4
WczorajWczoraj278
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1904
Bieżący miesiącBieżący miesiąc8929
WszystkichWszystkich171760