

Tego dnia odbyło się szczególne wydarzenie pełne wzruszeń – symboliczne zamknięcie pewnego etapu w życiu naszej wyjątkowej nauczycielki, Pani Urszuli Borowskiej, która po wielu latach pracy zawodowej, w tym 24 latach w naszej szkole, rozpoczęła nowy rozdział życia.

Pani Urszula to nauczycielka z powołania!

Zawsze oddana uczniom, przekazywała im nie tylko wiedzę, ale także zamiłowanie do kultury, tradycji oraz języka angielskiego i historii krajów anglojęzycznych. Była dla nich nie tylko mentorem, ale również wsparciem, przyjacielem i powiernikiem w trudnych chwilach.

Wyróżniała się ogromnym zaangażowaniem, pasją, doświadczeniem i mądrością pedagogiczną.

Wielu jej wychowanków zasiada dziś na uczelniach wyższych, a w swojej pracy wykorzystuje język angielski – to najlepszy dowód na to, jak wielki wpływ miała na młode pokolenia.


Pani Urszula również podziękowała Pani Dyrektor, współpracownikom, koleżankom i kolegom, a przede wszystkim swoim ukochanym uczniom.
Ze wzruszeniem dziękowała za ich obecność, podejmowany trud nauki oraz wspólnie spędzone lata.


Jak sama powiedziała: „…bez Was kochane dzieci nie ma nauczycieli. To Wy byliście sensem każdej mojej lekcji, inspiracją do działania i powodem codziennej radości. W Waszych osiągnięciach, uśmiechach i wspomnieniach zostaje cząstka mojego serca. A Wasza wdzięczność – podkreśliła ze wzruszeniem – jest dla mnie najpiękniejszą i najcenniejszą nagrodą za wszystkie lata pracy.”
Na koniec życzyła wszystkim licznych sukcesów i wiary w siebie…”bo wszystko jest możliwe, a każde dziecko wyjątkowe”.


Dziś przed Panią Urszulą kolejny etap życiowej drogi.

Mamy nadzieję, że wypełni go realizacja marzeń, zasłużony czas odpoczynku, chwile relaksu i codzienne małe przyjemności.

Cieszymy się, że obiecała nas odwiedzać, a dzieciom – wspólny spacer i wyjście na lody.